Претставниците на Јавното обвинителство на Бугарија денеска пристигнаа во Јавното обвинителство на РСМ и во текот на утрешниот ден ќе им бидат предадени ДНК ...
сите 407 | | | веќе видена

При денешниот дополнителен увид на автобусот со државјани на Република Северна Македонија што имаше несреќа на автопатот „Струма“ во вторникот, е пронајдено ...
сите 407 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека органите на СДСМ вечер на седниците на Централниот и Извршниот одбор ќе одлучуваат како понатаму ќе ...
сите 89 | | | веќе видена

С Со развиорени македонски знамиња, Green Forces од „Дајте музика“ на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат. Веќе ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот на МВР за 2022 година, со вкупна вредност од 10 милијарди и 410 милиони ...
сите 38 | | | веќе видена

Потпишан е договорот, завршени се сите постапки и ќе се започне со полагање на испитите во Државниот испитен центар, изјави денеска на прес-конференција ...
сите 390 | | | веќе видена

Прва поголема снежна покривка на скијачкиот центар Попова Шапка има од ноќеска, но сепак не е доволна се уште за почеток на скијачката сезона, информираат од ...
сите 28 | | | веќе видена

Во период од 6 август до вчера на територија на државата како позитивни на Ковид-19 се потврдени 58.276 граѓани, од кои 17.896 или 31 отсто биле целосно ...
сите 196 | | | веќе видена

На пазарот на труд има недостиг на квалификувана работна сила, драстично поголема понуда од побарувачката за одредени занимања и дефицит на работна сила со ...
сите 13 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Никица Бачовски денеска во скопско Стајковци го посети земјоделското ...
сите 11 | | | веќе видена

Броевите на изводи на лиценци кои се евидентирани во Царинската управа при влез и излез и со кои што се шпекулира во јавноста, во ниту еден случај на се во ...
сите 124 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот ...
сите 100 | | | веќе видена

За време на викендот ќе дува умерен дозасилен ветер од јужен правец (над60 км/час), што ќе услови повисоки температури. Во следните денови ќе преовладува ...
сите 232 | | | веќе видена

Телекомуникациската компанија Телеком денеска соопшти дека продолжува со активности за поставување 5G мрежа на целата територија на државава. Во тек е, ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман, е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради корупциски ...
сите 10 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за транспорт (ДИТ) вчера се обидел, но не можел да изврши вонреден инспекциски надзор во компанијата „Беса транс“, чијшто автобус изгоре ...
сите 390 | | | веќе видена

next