Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 83 | | | веќе видена

Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на својот фејсбук-профил напиша дека Полициската станица Петровец е во реален ризик од коронавирус. – Вирусот ...
сите 140 | | | веќе видена

Од воведувањето на мерките за заштита поради коронавирусот, намалено е загадувањето на воздухот во урбаните области на Европа, покажуваат неодамнешните слики ...
сите 17 | | | веќе видена

Државјани на Република Северна Македонија кои се пријавени за хуманитарните летови се очекува денеска да пристигнат во земјава со летови од Виена и Базел. ...
сите 200 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел се обидела телефонски да им се заблагодари на пожарникарите за нивниот придонес за време на кризата со пандемијата на ...
сите 53 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 82 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучи да ја продолжи препораката за социјално дистанцирање ширум земјата за нови 30 дена, до крајот на април, јавија ...
сите 258 | | | веќе видена

Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) симболично ги раздвои елементите во своето корпоративно лого во насока на подигање на јавната свест за потребата од ...
сите 70 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 160 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за финансии во Хесен, Томас Шафер се самоуби, а се претпоставува дека причина се финансиските тешкотии предизвикани од пандемијата на коронавирус. ...
сите 12 | | | веќе видена

Подготвени се осумте автобуси со кои ги пречекуваме и превезуваме нашите сограѓани кои ни пристигаат од Берлин со летот во 17:00 часот, соопштуваат од Владата. ...
сите 200 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Цела нација се бори со опасен вирус, само Мицкоски се бори за партиски профит. Тој уште еднаш покажа дека го интересираат само лични и ...
сите 448 | | | веќе видена

next