Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) утре ќе одржи состанок со работната група која работи на нова методологија за пресметка на малопродажните цени на ...
сите 52 | | | веќе видена

Шеф од мафијашката фамилија Гамбино, Франческо Кали, познат како „Френки бој“ е убиен пред неговата куќа на Стејтен Ајленд во Њујорк, соопшти полицијата. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Претставниците на Македонската платформата против сиромаштијата денеска упатија барање до претседателот на Собранието Талат Џафери, како и до сите пратеници во ...
сите 52 | | | веќе видена

Седум лица меѓу кои и сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ и возачот на автобусот се приведени во врска со сообраќајната незгода кај скопско Ласкарци што ...
сите 109 | | | веќе видена

Обвинителството денеска поведе истражна постапка за шест лица за автобуската несреќата кај Ласкарци, во која загинаа 15 граѓани. Меѓу осомничените е и возачот, ...
сите 119 | | | веќе видена

Шест лица се приведени во врска со истрагата за автобуската несреќа кај селото Ласкарци, дознава Телма. Меѓу нив е возачот на автобусот и сопстевникот на ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека oчекува квалитетно законско решение за Специјалното јавно ...
сите 167 | | | веќе видена

Република Северна Македонија и Република Албанија очекуваат во јуни да ги почнат пристапните преговори за членство во ЕУ, истакнаа премиерите на двете земјми ...
сите 44 | | | веќе видена

Една интересна ситуација објаснува универзитетскиот професор и почитичар Ѓорги Спасов на својот Фејсбук профил, кој објаснува како му течел разговорот со еден ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата очекува за реформските закони што поминаа во Парламентот, а се важни за евроинтеграцијата на земјата, да бидат постигнати зададените рокови и покрај ...
сите 29 | | | веќе видена

next