Министерката за одбрана на Република Северна Македонија, Радмила Шекеринска, ќе се обрати на свеченоста по повод промоцијата на потпоручници и заклетвата на ...
сите 38 | | | веќе видена

Денеска учествував на 44-от состанок на Меѓународната советодавна група (Multinational Advisory Group – MAG) на Центарот за безбедносна соработка – RACVIAC, со ...
сите 3 | | | веќе видена

Годинашни добитници на наградата Македонска книжевна авангарда се: Даниела Андоновска-Трајковска, Митко Гогов и Габриела Стојаноска-Станоеска, што се доделува ...
сите 29 | | | веќе видена

Меланија Трамп го откажа првиот настап во последните неколку месеци во претседателската кампања на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, ...
сите 167 | | | веќе видена

Вечерва јавноста виде уште едно фијаско од очајното ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Христијан Мицкоски. Таканаречените протести наменети единствено за спас ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 13-та владина седница ги информираше членовите на Владата дека го прифатил барањето на вицепремиерот за борба против ...
сите 119 | | | веќе видена

Болничките капацитети забрзано се исполнуваат. Се преполнија некои болници. Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата, во ...
сите 186 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче изјави дека мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат.„Пратениците да покажат ...
сите 321 | | | веќе видена

Според Извештајот на Институтот за јавно здравје за периодот од 12 до 18 октомври 2020 година: Tестирани се вкупно 13.213 материјали; регистрирани сe 2.676 ...
сите 118 | | | веќе видена

next