-Добра вест е што од денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се испишани 9 пациенти (8 од Дебар и 1 од Скопје) кои на два ...
сите 684 | | | веќе видена

Како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на нашата земја во полноправно членство во НАТО, денеска истовремено беа подигнати три знамиња на ...
сите 83 | | | веќе видена

За време на викендите, додека трае полицискиот час, сопствениците ќе може да ги прошетаат своите миленици но, строго од 20:00 до 20:30 часот и најмногу до 100 ...
сите 199 | | | веќе видена

Република Северна Македонија е 30-та земја членка на НАТО. Како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на нашата земја во полноправно членство ...
сите 83 | | | веќе видена

„Во изминатите 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата. Целосен преглед за состојбата по градови ќе испратиме дополнително бидејќи дел ...
сите 684 | | | веќе видена

„Додека целата држава, институциите, граѓаните, сите се борат против коронавирусот, само Христијан Мицкоски се бори само за партиски профит и шири невистини. ...
сите 366 | | | веќе видена

По апелот за пријавување на македонски граѓани затекнати во странство и нивно евидентирање со цел враќање во земјата, како и по јавниот повик за организирање ...
сите 200 | | | веќе видена

Се уште трае инспекцискиот надзор во Охридската општа болница каде не беше примена 66-годишната пациентка од Струга која потоа почина од коронавирус. Во текот ...
сите 280 | | | веќе видена

Многу е важно да знаат граѓаните дека од пакетот економски мерки за справување со кризата, прво се испорачаа големиот пакет од 200 милиони евра за поддршка на ...
сите 393 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија подготви безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани кои ни пристигнуваат денеска со летовите од ...
сите 200 | | | веќе видена

Пешкирот со кој легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант одржа проштален говор по неговиот последен натпревар во НБА, на 13 април 2016 година, се продаде ...
сите 29 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и натаму не попушта и не се откажува од 1,1 милион евра кои на партијата законски и следат согласно државното, годишно финансирање на политичките ...
сите 366 | | | веќе видена

next