По повод одбележувањето на Неделата за борба против шеќерната болест, во услови на корона криза, следејќи ги сите стандардни мерки за превенција од корона ...
сите 6 | | | веќе видена

Милијардерот и филантроп Бил Гејст во моментот е еден од најбогатите луѓе во светот, па тешко дека ќе се најде во ситуација да бара работа и да се подготвува ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалникот на Копенхаген, Франк Јенсен, кој го обвинуваат за сексуално вознемирување, денеска си поднесе оставка од функцијата како и од местото ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека на Владата на утрешната седница ќе ѝ предложи сите економски оператори да работат до 23 часот, јавен ...
сите 193 | | | веќе видена

Кривична пријава за непочитување на мерките за заштита од Ковид 19 ќе биде поднесена против угостителскиот објект во село Глумово, каде вчера беше организирана ...
сите 133 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје му изрече мерка притвор во трање од 30 дена на осомничениот Ристо Новачевски, кум на поранешниот ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче го осуди потегот на градоначалникот на Центар, кој викендов направи свадбена церемонија во Косово. Иако настанот се ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денеска испрати апел до граѓаните да бидат претпазливи во комуникацијата со непознати лица, која е најчесто телефонска, да ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната конференција појасни дека дополнителните предлози од денешниот состанок на Комисијата за зарзни болести кои ...
сите 207 | | | веќе видена

Во градинките „Детска радост“ и „25 Мај“ во Општина Гази Баба нема дечиња и вработени позитивни на корона вирусот. Ова, според министерката за труд и социјална ...
сите 79 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена истражна постапка против шест лица, меѓу кои поранешниот премиер Никола ...
сите 94 | | | веќе видена

next