Соочени со овој голем предизвик за зачувување на здравјето на нашите граѓани од пандемијата со Ковид-19, а целосно следејќи ги потребите на Владата и ...
сите 24 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид ја истражува смртаа на 66 годишната стружанка, која е четврта жртва на коронавирусот во земјава. Обвинителството по допрен ...
сите 190 | | | веќе видена

Владата денеска преку соопштение ги информира граѓаните дека опозицијата преку претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, врши ...
сите 448 | | | веќе видена

По вчерашното патешествие сакам да ви кажам дека имам пријатели и од многу поразвиени земји кои се во карантин во многу полоши услови од нашите, па не се ...
сите 35 | | | веќе видена

Сигурно некогаш сте ја прочитале приказната за капетанот кој со своите војници тргнал во војна со многу помоќен непријател. Откако се симнале од бродовите на ...
сите 4 | | | веќе видена

„Почитувани Битолчани, мои сограѓани. Ми фрлифте анатема за корона вирусот, ме издвојувате од заедницата и ме предавате на милост или божји суд. Читам ...
сите 193 | | | веќе видена

Четворица македонски граѓани, кои беа затекнати како туристи во Лима, Перу, по телефонски разговор Никола Димитров – Александер Шаленберг, во организација на ...
сите 200 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 74 | | | веќе видена

next