Седуммина морнари на британската нуклеарна подморница ХМС Талент, кои требало да почнат операција за следење на руска подморница во Северното Море, „паднале“ ...
сите 14 | | | веќе видена

Им благодариме на граѓаните за силната поддршка на концептот што води напред кон прогрес, развој, интеграција, и сигурна иднина предводен од Стево Пендаровски. ...
сите 284 | | | веќе видена

На вчерашниот централен митинг на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на бината можеше да се забележи момче кое на знаковен јазик ги толкуваше ...
сите 114 | | | веќе видена

Краток, јасен и прецизен беше кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Тој во својот говор ги поздрави присутните ...
сите 114 | | | веќе видена

Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ е реформирана кога се уште нејзин почесен претседател е Никола Груевски, ѝ рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...
сите 78 | | | веќе видена

Мотивирачки, емотивен и суштински беше говорот на претседателот на СДСМ и премиер на Република Македонија, Зоран Заев, кој вчера пред масовниот граѓански собир ...
сите 284 | | | веќе видена

Според досегашните резултати од кладилниците во Британија , на неколку дена од најочекуваното породување на Меган маркл , бебето ќе биде девојче и ќе се вика ...
сите 30 | | | веќе видена

Не беше лесно, но нашите заеднички успеси се мелем на нашите рани од црното минато и никој, ама баш никој ќе дозволиме да не враќа назад во мрачното минато, ...
сите 114 | | | веќе видена

Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ...
сите 40 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се обрати на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје и порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред. ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседатело на СДСМ, Зоран Заев во денешното свое обраќање го повика својот противник од ВМРО ДПМНЕ, Мицковски да каже кога било подобро да се живее. -Ајде ...
сите 21 | | | веќе видена

next