Функционери на ВМРО-ДПМНЕ веќе почнаа со јавни изјави дека ќе гласаат на рефередумот и дека се против бојкот. А приврзаници на бојкотот се најдоа во анализа на ...
сите 284 | | | веќе видена

Во пресрет на четвртиот роденден на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), одбележувањето на овој датум ќе биде посветено на отпочнувањето со ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и амбасадорот на СР Германија Томас Герберих денеска во 14:45 часот во зградата на Министерството за надворешни ...
сите 75 | | | веќе видена

Калифорниската компанија „Спејс Икс“ на Илон Маск, го објави идентитетот на првиот светски приватен патник, кој ќе лета до Месечината во вселенскиот брод со ...
сите 22 | | | веќе видена

Немаме докази и аргументи дека Русија има некое влијание во однос на референдумот. Точно е тоа дека не е среќна со проширувањето на НАТО во Македонија, но таа ...
сите 170 | | | веќе видена

Во интервју за Фактор, Боки 13 открива помалку познати за својата работа и сопствеништвото на новата „1тв“, но и дали ќе гласа на референдумот. „Што се ...
сите 5 | | | веќе видена

Средовечен кавадарчанец синоќа околу 22 часот паднал во дупка во кавадаречкото село Марена, а поради тешка скршеница утринава бил препратен на оперативно ...
сите 123 | | | веќе видена

Фактот што полицискиот службеник што изврши грозоморно убиство е вработен од тогашниот министер Митко Чавков е доказ дека лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема ...
сите 24 | | | веќе видена

Жалам за настанот што се случи, го осудувам, но мора да истакнам дека македонската полиција реагираше веднаш и за неколку часа е утврден сторителот и изведен ...
сите 156 | | | веќе видена

„Лажна вест е дека сум рекол дека ќе гласам “за” на референдумот. Напротив, реков дека срце не ми дава да заокружуам “за”. Јасно кажувам дека ќе гласам ПРОТИВ ...
сите 45 | | | веќе видена

Тендер за избор на универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата ќе објави денеска Владата на кој ќе може се доставуваат понуди до 3 декември ...
сите 59 | | | веќе видена

Не знам што вистина се случило ама полицијата да постапи толку грубо и непрофесионално кон било кој што викал гласно и го реметел редот и мирот пред зградата ...
сите 67 | | | веќе видена

next