Претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев и министерот за надворешни работи на СР Германија Хајко Мас изразија жалење за одлуката на Европскиот ...
сите 143 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 200 | | | веќе видена

Шестгодишниот Јане Николов од с. Зрновци, Кочани,треба да оди на операција во Турција, а родителите ги замолија хуманите граѓани да помогнат кој колку може. ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако избегна кривична одговорност за дело во кое максималната затворска казна изнесува три години, поранешниот премиер Никола Груевски, може да „куртули“ од ...
сите 74 | | | веќе видена

Од Владата го потврдија инцидентот со владиниот авион „Лирџет“ што се случи денеска во 12:35 часот при слетување на Скопскиот аеродром, откако капетанот ...
сите 49 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се сретна со претставници на Одборот на директори на Македонија2025, Мајк Зафировски, Џон Битов, Вера Ставроф и со главната извршна ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се обрати на Меѓународна научна конференција: Македонскиот јазик – извор на филолошки и ...
сите 33 | | | веќе видена

Министерството за одбрана денеска објави јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата на Република Северна Македонија. Рокот за ...
сите 25 | | | веќе видена

Судиите можат да бидат жртви на опструкција и попречувани во нивниот секојдневен професионален ангажман, но постојат и случаи тие да бидат и сторители на такво ...
сите 32 | | | веќе видена

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
сите 93 | | | веќе видена

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој ...
сите 140 | | | веќе видена

Предметот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец ќе го води судијката ...
сите 98 | | | веќе видена

next