Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги повикува сите новинари и медиумски работници да номинираат медиум за кој сметаат дека го ...
сите 25 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утре на состанок ќе одлучува дали ќе има нови рестритивни мерки покрај предложените и тие што се во сила и ќе се анализира на што ...
сите 485 | | | веќе видена

Медиумот е алатка, може да се користи за добро, но и лошо, како во случај на објавување невистини со цел да се наштети на нечиј углед. Такви невистини се ...
сите 6 | | | веќе видена

Во продолжението на 12-тата редовна седница кое што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија го разгледа извештајот на Агенцијата за странски ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска имаме вкупно тестирани 2.445, од кои новозаболени 535, шест се починати. Во Скопје се новозаболени 277, највисока бројка, скоро половина од сите други ...
сите 17 | | | веќе видена

Ниту смртта на младиот пулмолог Трајче Нешковски не ги одмина експлицитните коментари, полни со говор на омраза. Додека пријателите, пациентите и сопартијците ...
сите 18 | | | веќе видена

Четириесет и двегодишник почина, а триесет и едногодишен маж е тешко повреден со остар предмет во масовна тепачка што се случила вчера во прилепската населба ...
сите 255 | | | веќе видена

Mининистерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари работна средба со амбасадорот на Босна и Херцеговина во Република Северна Македонија, Драган ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа денеска одржа прв работен состанок со претставници на Делегацијата на Европската Унија. ...
сите 6 | | | веќе видена

Со реплики и контрареплики за тоа колку биле успешни првите три пакети на антикризни мерки продолжи попладневната расправа за ребалансот на Буџетот во ...
сите 195 | | | веќе видена

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска во градинките биле регистрирани 15 деца и 44 вработени позитивни на коронавирус. Во моментов 44 вработени ...
сите 92 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија ...
сите 143 | | | веќе видена

Завршуваат инфраструктурните проекти ршуваат инфраструктурните проекти во поголемиот дел од индустриските зони во државата со што создаваме услови за ...
сите 33 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 58 | | | веќе видена

next