Жени, читајте меѓу редови: Овие пет реченици се доволен знак дека има друга

Читајте внимателно меѓу редови. Ако имате сомнеж дека партнерот ве изневерува, најдобро е да ја следите секоја реченица која ја кажува. Постојат изјави кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Во секоја врска, разговарањето за сексот е исто важно колку и самиот секс. За вистински да уживате во сексот, но и за да се заштитите од несакани ситуации, ...
| | веќе видена | слични

 За стабилна врска што ќе трае, само љубовта не е доволна. Исто важни се и довербата, почитта, правењето компромис… Хороскопскиот знак на една личност може ...
| | веќе видена | слични

Сум патувал низ светот двапати, сум запознал познати; светци и грешници, поети и уметници, кралеви и кралици, стари ѕвезди и надежни почетници, бев таму каде ...
| | веќе видена | слични

Социјалното дистанцирање веќе станува дел од секојдневието поради пандемијата на коронавирус, но може да биде тешко да се почитува во реалноста. Нова алатка на ...
| | веќе видена | слични

 Доброто однесување е навистина важно, но треба да знаете кога е време за тоа. Во некои ситуации мора „да покажете заби“, а во некои, правилата за добро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 411 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 327 | | | веќе видена

За разлика од останатите земји во регионот, во кои бројот на новозаразените е сведен на минимум, по значително зголемениот број новодијагностицирани случаи со ...
сите 129 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 207 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 136 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 109 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жени, читајте меѓу редови: Овие пет реченици се доволен знак дека има друга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: