ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ИТАЛИЈА: ОТКРИЕН НОВ СИМПТОМ НА КОРОНАВИРУС кој досега се немаше појавено

2 копии

Лекарите во Италија забележале необичен случај на пациент заразен од коронавирусот. Добро е познато дека вирусот корона предизвикува низа непријатни симптоми, ...
| | веќе видена | слични

Во болницата во Милано лекарите трансплантирале две белодробни крила на осумнаесетгодишно момче на кое според изјавата на докторите „целосно му изгореле двата ...
| | веќе видена | слични

Првпат во Европа лекарите од познатата миланска болница „Поликлинико“ изведоа транспалнтација на двете белодробни крила кај пациент кој претходно бил ...
| | веќе видена | слични

43-годишниот медицински техничар Мајк Шулц од Калифорнија сподели шокантни споредбени фотографии пред и по скоро двомесечниот престој во болница поради ...
| | веќе видена | слични

Медицински техничар 43, од Калифорнија сподели шокантна фотографија пред и по скоро двомесечниот престој во болница за коронавирус. Мајк Шулц, медицински ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Медицинскиот универзитет во Виена деновиве била извршена итна и екстремно комплицирана трансплантација на белите дробови кај 45-годишна пациентка кој ...
| | веќе видена | слични

Иако претходно не боледувала од ниту едно друго заболување, белите дробови на жената по заразата со корона вирусот биле целосно нефункионални и ова е прв ...
| | веќе видена | слични

На Медицинскиот универзитет во Виена, под водство на Волтер Клепетко, тамошните лекари направија вистински подвиг откако на една 45-годишна пациентка и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Австрискиот универзитетски оддел за торакална хирургија во Виена е направена прва трансплантација на белите дробови на заболен од ковид-19. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 515 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ИТАЛИЈА: ОТКРИЕН НОВ СИМПТОМ НА КОРОНАВИРУС кој досега се немаше појавено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: