Министерите за надворешни работи на Европската унија се состанале денес во Луксембург за да ја договорат заедничката реакција на турската инвазија на ...
сите 926 | | | веќе видена

На денешен ден во 1973 година е роден легендарниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил. О’Нил е роден во гратчето Пасо де лос Торос во областа Такуарембо, ...
сите 13 | | | веќе видена

И покрај фактот што неговиот број 1 клиент почина на 56 години, Агус не е виновен за тоа: дури ни тој не успеал да го убеди каприциозниот и бескомпромисен Стив ...
сите 64 | | | веќе видена

Средното копче на маусот сите најчесто го користиме за две работи – за отворање на линкови во нов таб во интернет пребарувачите или за нивно затворање. Но, ...
сите 13 | | | веќе видена

Лондонската полиција им испратила над 2 илјади пораки на лицата кои што албанската нарко-мафија ги снабдувала со кокаин, нудејќи им помош во врска со ...
сите 13 | | | веќе видена

Очигледно е дека овој полицаец од Мајами сакал малку да си “поигра“ со овие дами. „Ти се допаѓаат добри или лоши девојки? Кој ќе нè приведе?“ - го прашале ...
сите 40 | | | веќе видена

Американскиот и германскиот амбасадор наводно одбиле да се фотографираат со Аљбин Курти во канцеларија во која имало албанско знаме, јавува порталот Коссев. ...
сите 132 | | | веќе видена

Плоцијата потврди дека едно лице е приведено, по пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а други се повредени. На еврејските гробишта е фрлена и рачна ...
сите 74 | | | веќе видена

Вчерашниот состанок на амбасадорите на земјите членки на ЕУ не донесе напредок во позицијата на Франција за почеток на преговори со Македонија и Албанија, ...
сите 980 | | | веќе видена

Пратеничката Фросина Ременски во моментот е во Кривичниот суд, пред судија на претходна постапка, дознава неофицијално „ Фокус “. Судијката на претходна ...
сите 549 | | | веќе видена

Фросина Ременски, Јасна Мандиќ, таткото на Боки 13, Миле Јовановски, асистенткта на Јовановски во „Меѓународниот сојуз“ и самиот Бојан Јовановски се петтемина ...
сите 549 | | | веќе видена

Сексуалниот егзибиционизам на многу луѓе не им е непознат, па така постојат разни фетиши кои на луѓето им се скриена желба. Некои успеваат да ги остварат, па ...
сите 2 | | | веќе видена

Фотографијата од вториот настап на Даниел Кајмакоски на ТЛЗП (твоето лице звучи познато), на која наводно го покажува симболот на Албанија, предизвика големо ...
сите 23 | | | веќе видена

„Есента е најубавото годишно време за шетање низ Европа затоа што има помалку туристи, а времето е пријатно. Многубројни европски природни паркови и краеви ...
сите 9 | | | веќе видена

Лидерот на Ал Каида во индискиот потконтинент, Асим Умар бил убиен во воздушен удар на американските и авганистанските сили на југот на Авганистан кон крајот ...
сите 29 | | | веќе видена

next