Index24.mk

Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата бор. Тестовите кои беа спроведени во ...
сите 8 | | | веќе видена

Бајкерот кој се прославил со своите фотографии на Инстаграм, денес ќе биде пуштен од притвор откако се изјаснил за виновен за јавно пореметување на редот и ...
сите 3 | | | веќе видена

Дванаесетте тајландски деца и нивниот фудбалски тренер, кои минатата недела биле спасени од поплавената пештера, денес прв пат се појавуваат во јавноста, на ...
сите 110 | | | веќе видена

На Русинката Марија Бутина и биле прочитани дополнителни обвиненија пред судот во Вашингтон. Таа изјавила дека не е виновна по две обвиненија дека била во ...
сите 19 | | | веќе видена

Група мексикански мигранти кои властите во САД ги раздвоиле од нивните деца напишале отворено писмо до американската јавност во кое ги молат да им ги вратат ...
сите 11 | | | веќе видена

Оние кои тврдат дека жените не знаат да возат после оваа статија ќе го променат тоа размислување. Жените знаат да возат обични, но и суперавтомобили, луксузни ...
сите 7 | | | веќе видена

Кери Хилтон има 35 години и неодамна стана баба, но сепак тоа не ја спречува да објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. Жената која стана баба ...
сите 5 | | | веќе видена

Томас Маркл, татко на Меган Маркл, новопечената сопруга на принцот Хари и војвотка од Сасекс, вели дека според однесувањето на својата ќерка гледа дека таа ...
сите 52 | | | веќе видена

Лидерите на двете суперсили - САД од една страна и Советскиот сојуз и Русија од друга страна - се состанале вкупно 32 пати. На тие состаноци шефовите на Кремљ ...
сите 5 | | | веќе видена

Навивачката група „Комити“ на денешниот марш за Никола Саздовски порачаа дека очекуваат обвинението да се смени од насилство во убиство. „Решето го случајот ...
сите 76 | | | веќе видена

Траверс Бејнон, познат и како Кендимен, тврди дека на неговата жена ѝ се допаѓа тоа што го дели него со 30 жени. “Ги сакам жените и правам што сакам со моето ...
сите 5 | | | веќе видена

Британскиот угостител Ендру Вардл (44) се родил со ретко пореметување со кое мочниот меурот и уринарниот тракт се развиваат надвор од телото. Од овој проблем ...
сите 3 | | | веќе видена

Маж од Вашингтон кој го искористи Интернетот и стана, според неговите зборови, "супер донатор на сперма", призна дека не знае колку вкупно деца има. Тој е ...
| | веќе видена

Поминаа 4 и пол месеци откако ќерката на шеикот Мухамед Бин Рашид Ал Мактума, принцезата Латифа се обиде да побегне од Обединетите арапски емирати и од животот ...
сите 3 | | | веќе видена

next