Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент за ...
сите 7 | | | веќе видена

Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
сите 5 | | | веќе видена

Даниела Коли пред 20 години кога истетовирала кинески симбол на горниот дел од грбот, мислела дека тоа значи „интегритет“, но останала збунета 20 години ...
сите 3 | | | веќе видена

Со поддршка на НАТО, САД го зголемиле притисокот на Русија поради сомнение дека таа земја го крши договорот со балистичките ракети за среден дострел. Во ...
сите 15 | | | веќе видена

Полицајката Адријен Колсцар (33) од Германија стана вистински хит на Интернет пред две години кога започна да објавува секси фотографии на Инстаграм. За неа ...
сите 4 | | | веќе видена

Започна со работа првиот реактор на руската пловечка електрана "Академик Ломоносов", а станува збор за прва нуклеарна централа од ваков вид во светот. ...
| | веќе видена

Египетската полиција покренала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза и се фотографирал гол во текот на нивниот сексуален ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестниот марш во Кочани упати барање до Владата да се формира независно тело кое што ќе го предводи ...
сите 35 | | | веќе видена

Државна лотарија на Македонија како компанија која негува да биде близу до играчите на игрите на среќа, оваа година ќе биде дел од Новогодишното празнување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Во 1933-та година, во селото Тикрапо во Андрима, во семејство каде родителите биле земјоделци, родена е Лина Медина. Нејзиниот живот во почетокот по ништо не ...
сите 5 | | | веќе видена

Топењето на пермафростот веќе сега го отежнува постигнувањето на целите зацртани со Парискиот договор за глобалното загревање да се ограничи на помалку од 1,5 ...
сите 10 | | | веќе видена

Додека мајката е уморна и истрошена обидувајќи се да постигне сè и пред очите ѝ се само оние тешки моменти, спомените на нејзините мали ќерки покажуваат нешто ...
сите 2 | | | веќе видена

Новинарката Патриша Карвелас била информирана дека мора да го напушти австралискиот парламент, бидејќи носела маица со кратки ракави која "покажувала премногу ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалната мрежа Фејсбук се појавиле фотографии на кои може да се види како 60-годишниот заменик градоначалник на српскиот град Бор, прегрнува и бакнува ...
сите 10 | | | веќе видена

next