Неодамна ММЕ заедницата ја потресе веста за Рејчел Остовиќ, дамата за која се зборуваше дека е најубава во светот на овој спорт, а сега целиот скандал доби ...
сите 6 | | | веќе видена

Џозефин Мартл Корбин е родена во 1868-ма година во округот Линколн, со генетско пореметување наречено "дипигус": имала две карлици, два пара нозе и два полови ...
| | веќе видена

Поп ѕвездата Мараја Кери во текот на повеќедецениската кариера направила голем број на хитови, а еден од нив не престанува да ѝ носи "брдо пари". Станува ...
сите 7 | | | веќе видена

Бојеру верува дека баш неговите куршуми ги убиле Чаушеску, бидејќи, кога почнал да пука, видел дека еден од тројцата членови на стрелачкиот вод се скаменил на ...
сите 2 | | | веќе видена

Жителите на Хабаровск во Русија тврдат дека метеорот е одговорен за лизгањето на земјата, од што се создал рид висок 150 метери. Ловецот Антон Иванов прв го ...
сите 5 | | | веќе видена

Не може некој да биде пратеник 4 години, а потоа да брка по контејнери, рече претседателот на Собранието, Талат Џафери во дускусија со новинарите, а во врска ...
сите 25 | | | веќе видена

Најмалку 5 луѓе се починати, а 21 лице е повредено, откако маж украл автобус и со него влетал помеѓу луѓе во кинескиот град Лонгјинг. Инцидентот се случил во ...
сите 79 | | | веќе видена

На последниот ден на НАТО самитот во Брисел, Ангела Меркел, германската канцеларка, предложила итен состанок зад затворени врати. Итниот случај наводно бил ...
сите 37 | | | веќе видена

Владимир Рогановиќ и Стефан Вилотијевиќ биле во друштво на уште едно лице кое не е повредено, а се верува дека токму тоа лице би можело да даде клучен исказ ...
сите 2 | | | веќе видена

Најопасните региони во кои во 2019-та година би можела да почне Третата светска војна остануваат Јужното кинеско море, Украина, Персискиот залив и Корејскиот ...
сите 10 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појавила снимка од француски полицаец кој насочил пиштол кон демонстрантите додека тие го напаѓаат, а синдикатот на полицијата соопштил ...
сите 2 | | | веќе видена

Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело дека вредноста на ...
сите 13 | | | веќе видена

Огромната „пирамида“ која била забележана на небото над Пентагон, предизвикала шок меѓу теоритичарите за заговор. На бизарната снимка, тоа што изгледа како ...
сите 8 | | | веќе видена

Најмалку 281 лице почина, а повеќе од 1000 се повредени по појавата на цунамито, кое го погоди островот Јава и Суматра. Цунамито ги погодило плажите околу ...
сите 85 | | | веќе видена

next