Index24.mk

Рускиот претседател Владимир Путин е како "мафијашки шеф со нуклеарно оружје", тврди неговиот "непријател број еден", Бил Браудер, кој продолжува да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Колку би платиле за да ве затворат во ковчег со змии, да ве стават на стол во мртовечница со тарантула на лицето или да ве тераат да јадете расипани јајца, а ...
сите 8 | | | веќе видена

Контроверзниот 4 дневен секс фестивал кој нуди неограничена количина на дрога, алкохол и оргии со проститутки се враќа оваа година, откако минатата година ...
сите 4 | | | веќе видена

На интернет се појавила бизарна снимка од триаголен објект на небото над главниот град на Мексико, за кој се тврди дека е "апсолутен доказ" за постоење на ...
сите 5 | | | веќе видена

Семејниот живот на УФЦ борецот Кабиб Нурмагомедов е вистинска мистерија за јавноста. Познато е дека 30-годишниот Русин се оженил во јуни 2013 година, но името ...
сите 16 | | | веќе видена

58-годишниот Сак Карапетјан, еден од највисоките руски службеници, загинал во хеликоптерска несреќа која го привлекла вниманието на домашните и странските ...
сите 2 | | | веќе видена

Програмите на Европската унија за продажба на пасоши и визи за престој на странски богати граѓани претставуваат ризик од перење пари, а некои од проектите не ...
сите 8 | | | веќе видена

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден ...
сите 75 | | | веќе видена

Кеопсовата пирамида, позната и како Голема пирамида во Гиза или Пирамидата на Куфу, е најстара и најголема од трите пирамиди во некрополата во Гиза и е ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиски турист, се шокирал кога на грбот видел голема, црвена рана, која настанала после масажата, за која мислел дека ќе го опушти. Кандисе Реисон и ...
сите 3 | | | веќе видена

Сопругата на исчезнатиот претседател на Интерпол, Менг Хонвеј, Грејс Менг, изјавила денес дека сопругот ѝ пратил фотографија од нож пред да исчезне во текот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во засолниште со муниција на Министерството за одбрана на Украина, 176 километри источно од Киев, рано изутринава дојде до експлозија и пожар, поради што се ...
сите 16 | | | веќе видена

Како и секоја година, дојде календарската есен - станува постудено, попладневното Сонце е се пониско на небото, деновите се пократки, а ноќите подолги - ...
| | веќе видена

19-годишната Ејми од Лондон ја продава невиноста преку специјализираниот сајт "Cinderella Escorts", "за да живее подобро и да му помогне на семејството", а ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на косовскиот парламент Кадри Весели и претседателот на Косово, Хашим Таќи одамна гаат омраза еѓу себе. Причината за оваа омраза не е политичка, ...
сите 80 | | | веќе видена

После вестите дека работниците на „Амазон“, една од највредните компании на светот во сопственост на најбогатиот човек на светот, добиваат зголемување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. ...
сите 4 | | | веќе видена

next