Index24.mk

Постот на Црвена Звезда, кој траеше 26 години без учество во Лигата на шампионите, беше прекинат вчера откако херојот на мечот, Бен постигна два гола во 65 и ...
сите 108 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата "Oasis" направил општ хаос кога во ходникот од еден хотел ја фатил девојката за врат и почнал да ја дави Член на обезбедувањето во ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред неколку денови се подигна вистинска фама кога претседателот на тенискиот сојуз на Франција, Бернард Гидисели истакна дека носењето на "храбри" комбинации ...
сите 21 | | | веќе видена

Руската модна дизајнерка, 35-годишната Ерика Бикова преживеала пекол откако одлучила да направи пластична операција за зголемување на нејзините гради. Имено, ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема одложување на либерализацијата на пазарот на електрична енергија. Од 1 јануари следната година и домаќинствата слободно ќе може да избираат од кого ќе се ...
сите 82 | | | веќе видена

Средновековниот црногорски град Котор, сместен во величествениот Бокакоторски залив, преживеал многу војни и олуји. Сега се соочува со друг вид на напад. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Невада секоја година се одржува фестивалот "Burning Man", кој го посетуваат илјадници луѓе ширум светот. Огнот кој се шири околу кампот е симбол на повторно ...
сите 2 | | | веќе видена

Британецот Шон Симонс, кој некогаш работел како "топлес бармен", одговара пред судот откако бил обвинет дека ја злоставувал својата девојка така што и ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Катарското кралско семејство го продава својот луксузен Боинг 747-8, а почетната цена изнесува 5,6 милиони евра. Авионот има 10 купатила, неколку гостински ...
сите 20 | | | веќе видена

Полицијата верува дека картелот кој го води Ел Менчо моментално е најголемиот и најмоќниот картел во светот на производството и трговијата со наркотици. Хоаким ...
сите 6 | | | веќе видена

Реформите во судството, спроведување на внатрешните процедури во однос на договорот за решавање на прашањето за името, обезбедиување поголема отчетност и ...
сите 12 | | | веќе видена

Северина Којиќ повторно е на удар на медиумите, бидејќи нејзините голи фотографии испливаа во јавност! По фотографиите би се рекло дека се многу приватни и се ...
сите 60 | | | веќе видена

next