Index24.mk

Министерот Матео Салвини на прес конференција ги презентираше денеска своите приоритети во борбата против мафијата, за наеднаш да скокне во базенот на вилата ...
сите 14 | | | веќе видена

Новинарите на британски “The Sunday Times” тврдат дека ја решиле мистеријата околу воздушните напади на позициите на сириската армија кои што неодамна беа ...
сите 36 | | | веќе видена

Иако завладеала огромна радост кога групата млади фудбалери биле пронајдени во пештерата длабока 10 метри на Тајланд, таа набрзо била засенета од грижата за ...
сите 139 | | | веќе видена

Италијанската полиција уапси 17 лица во операција за нелегална трговија со мигранти и оружје. Осомничените ги извршувале криминалните акативности во соработка ...
сите 20 | | | веќе видена

Синоќа во хрватското Собрание обезбедувањето морало да реагира и да го изнесе од салата пратеникот од партијата „Жив ѕид“, Иван Пернар, бидејќи не сакал самиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Целиот свет со радост ја дочекал веста дека 12-те деца и нивниот тренер биле пронајдени живи во пештерата на Тајланд, а сега како главен предизвик се поставува ...
сите 270 | | | веќе видена

Лидерот на “CSU”, Хорст Зехофер синоќа за германските медиуми изјави дека бил постигнат договор со сестринската партија “CDU” околу спорот за мигрантите. Како ...
сите 105 | | | веќе видена

Сликата за јавното здравство не може да се смени преку ноќ, затоа преземавме револуционерни чекори, со поголеми плати за докторите, платени се и ...
сите 24 | | | веќе видена

Старосната граница за стапување во брак од неодамна е поместена, па се повеќе млади се одлучуваат на таков чекор по триесетата година. Според статстиката на ...
| | веќе видена

Политичката кариера на Никол Минети беше кратка и многу скандалозна. Поранешната регионална советничка за Ломбардија во владата на Силвио Берлускони ќе биде ...
сите 2 | | | веќе видена

Објавени се фотографии на криминалната албанска банда која соработувала со „Коза Ностра“. Италијанската полиција информираше дека разбила криминална банда која ...
сите 16 | | | веќе видена

Најновиот хит меѓу убавиците на Инстаграм е „обратно бикини“, а штом ќе погледнете како изгледа и како им стои, сè ќе ви биде јасно. Многу жени велат дека во ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерот на Христијанско-социјалната унија “CSU”, Хорст Зехофер најавил дека ќе се повлече од функцијата министер за внатрешни работи на Германија, пренесуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Запознајте се со Линеау, 27 годишна медицинска сестра од Шведска, која на пошироката јавност му е позната под името Никсиел, човеково маче. Линеау припаѓа на ...
сите 19 | | | веќе видена

next