Северна Кореја го модернизира меѓународниот аеродром во Пјонгјанг, но на него нема ниту патници ниту авиони – пистите се празни. Во серијалот на британскиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Романско-канадската пејачка Анка Поп е пронајдена мртва откако нејзиниот автомобил мистериозно завршил во Дунав. Службениците на итната помош го идентификувале ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден милион бегалци бараа азил во Германија од 2015 година, интеграцијата на мигрантите е подобра од очекуваното, а голем број бегалци веќе се вработени. ...
сите 22 | | | веќе видена

Една од работите кои што го одбележаа крајот на минатата година беше лудиолото околу Биткоинот и другите криптовалути чија што вредност растеше со неверојатна ...
сите 3 | | | веќе видена

Голем број на луѓе и натаму не сакаат да се потрудат околу заштитата на нивните мејлови и разни кориснички сметки на интернет, па користат лозинки кои што може ...
| | веќе видена

На снимката која е објавена во понеделникот, се гледа како девојка за чудо го преживеала страшниот удар од автомобил, додека преминува улица на пешачки премин ...
сите 20 | | | веќе видена

Цената на нафтата би можела да скокне на дури 300 долари ако се распадне сојузот ОПЕК-Русија, тврди саудискиот институт и додава дека без организација на земји ...
сите 8 | | | веќе видена

67-годишниот Брахим, инаку Албанец од Косово кој на 20-ти мај ја искасапи сопругата Драгица која што имала српско потекло, осуден е на доживотна затворска ...
сите 3 | | | веќе видена

Кинескиот претседател Кси Џинпинг ветил дека неговата земја нема да се развива на сметка на другите држави, но дека на Кина, како глобална суперсила, никој не ...
сите 11 | | | веќе видена

Оваа година заврши едно од најдобро организираните Светски првенства во историјата на фудбалот. Русите се покажаа како одлични домаќини и ги прибраа сите ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, се состанал со Артјом Паљанов од Ленинградската област, детето кое сонува да го види Санкт Петербург од птичја ...
сите 5 | | | веќе видена

Група жени во раскопчани црвени дуксери кои ги откриваат градите, стоеле очи во очи со полицискиот кордон во срцето на Париз, во Авенијата на Елисејските ...
сите 175 | | | веќе видена

Богатата наследничка Стефани Сколаро се нашла пред суд поради обвинение за шверц на капи и торби направени од питонова кожа. Признала дека капите и торбите ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Се проценува дека во конфлиткот во Украина кој што изби во 2014-та година помеѓу украинската армија и сепаратистичките, про-руски терористи се убиени повеќе од ...
сите 4 | | | веќе видена

-Кога се разбудив слушнав врескање. Видов луѓе со крвави глави и раце, и слушнав дека некој кажа оти има загинати, раскажува момче од Битола, еден од патниците ...
сите 128 | | | веќе видена

Големиот годишен хороскоп за 2019 пристигна. Што им носи новата година на хороскопските знаци? Овен - година на успеси и порази За Овните, 2019 ќе биде година ...
сите 12 | | | веќе видена

next