Index24.mk

Најмалку 142 лица загинаа во силниот земјотрес кој вчера го погоди индонезискиот остров Ломбок, соопштила агенцијата за управување со катастрофи. "Повеќето ...
сите 83 | | | веќе видена

Инстаграм е преполн со совршени кадри, но како тие настануваат? За поголем дел од нив е заслужна посилната половина, а тие мажи веќе се познати и како ...
сите 2 | | | веќе видена

Главна спортска вест во Швајцарија е потегот на селекторот Владимир Петковиќ кој сосема неочекувано соопшти дека четворица репрезентативци повеќе нема да ...
сите 15 | | | веќе видена

Невооружен американски интерконтинентален балистички проектил “Minuteman III” синоќа бил намерно уништен затоа што при тестирањето се појавила аномалија, ...
сите 6 | | | веќе видена

Смртта на Оливер Драгоевиќ предизвикала бурни реакции во соседната Србија. Многумина се простија од пејачот на достоинствен начин, но имало и такви кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Сателитите на Google Earth снимија непознат објект под површината на морето во близина на грчкиот брег, а засега никој не знае што би можело да биде тоа. ...
сите 5 | | | веќе видена

Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) го признале убиството на нивниот 57-годишен татко Михаил Качатуријан, поради што им се заканува ...
сите 5 | | | веќе видена

Тони Тери објавила фотографија од сопругот, Џон Тери од нивниот одмор на Малдивите каде парот прослави 11 годишнина од бракот. Нејзината фотографија ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Кина води "тивок вид на студена војна" против САД, користејќи ги своите ресурси во обид да ја заменат Америка на местото водечка сила во светот, вели главниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Еквадор е се поблиску кон носење на одлуката за укинување на азилот на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и да го исфрли од својата амбасада во Лондон, ...
сите 18 | | | веќе видена

Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата бор. Тестовите кои беа спроведени во ...
сите 5 | | | веќе видена

Бајкерот кој се прославил со своите фотографии на Инстаграм, денес ќе биде пуштен од притвор откако се изјаснил за виновен за јавно пореметување на редот и ...
сите 6 | | | веќе видена

Дванаесетте тајландски деца и нивниот фудбалски тренер, кои минатата недела биле спасени од поплавената пештера, денес прв пат се појавуваат во јавноста, на ...
сите 36 | | | веќе видена

На Русинката Марија Бутина и биле прочитани дополнителни обвиненија пред судот во Вашингтон. Таа изјавила дека не е виновна по две обвиненија дека била во ...
сите 16 | | | веќе видена

Група мексикански мигранти кои властите во САД ги раздвоиле од нивните деца напишале отворено писмо до американската јавност во кое ги молат да им ги вратат ...
сите 9 | | | веќе видена

Оние кои тврдат дека жените не знаат да возат после оваа статија ќе го променат тоа размислување. Жените знаат да возат обични, но и суперавтомобили, луксузни ...
сите 16 | | | веќе видена

next