Index24.mk

Германските власти ќе започнат да ги враќаат во Грција новопристигнатите баратели на азил со што престанува петгодишната забрана за нивна депортација која што ...
сите 42 | | | веќе видена

Хрватските медиуми не можат да се помират што токму Скопје беше избрано од УЕФА за одржувањето на Суперкупот 2017, па почнаа да плукаат „отров“ по одлуката на ...
сите 8 | | | веќе видена

Од Министерството за Внатрешни Работи соопштија дека било уапсено едно лице од Скопје за обид за препродажба на билети за денешниот натпревар на „Телеком ...
сите 119 | | | веќе видена

Инцидентот наводно се случил на турско-сириската граница само неколку дена претходно, откако беа уапсени неколкумина војници поради сомнение дека малтретирале ...
сите 31 | | | веќе видена

Истражителите кои што работат за специјалниот обвинител Роберт Милер, задолжени за истрагата околу руската вмешаност на минатите претседателски избори во САД, ...
сите 60 | | | веќе видена

Озлогласениот Мартин Шкрели, претседател на фармацевстската компанија „Туринг“ кој своевремено цената за лек за ХИВ вирусот драстично ја зголеми од околу 13 на ...
сите 3 | | | веќе видена

Украинскиот опозициски весник „Гласот на вистината“ повикувајќи се на документи објавени од претставници на Викиликс објави дека претседателот на Франција, ...
сите 3 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе го одиграат одлучувачкиот натпревар во неподнослива жештина, пишуваат светските медиуми. Манчестер Јунајтед слетуваат на ...
сите 29 | | | веќе видена

Руските медиуми објавија видео снимка од неодамнешната пресметка на московската полиција во Регионалниот суд со припадницитена озлогласената банда "GTA", кога ...
сите 6 | | | веќе видена

Приказната за "забранета љубов" поради големата разлика во години се уште претставува предмет на осуда од околината. Сава (32) и Адриана (17) успеваат да ја ...
сите 19 | | | веќе видена

Малото швајцарско село Лавертецо сместено во близина на градот Локарно во кантонот Тичино, одеднаш, благодарение на најпопуларната друштвена мрежа, успеа да ...
сите 5 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за разузнавање Зоран Иванов на денешната седница на собраниската Комисија за труд и социјална политика каде се разгледуваат ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонецот Дејан Димитровски е убиен во својот дом во Перт, Западна Австралија. Дејан (36) е всушност братот на Наталија, која во 2012-та година ја поли со ...
сите 10 | | | веќе видена

Урагонот Сенди во САД, цунамито во Јапонија или ерупцијата на вулканот Еујафјол на Исланд – можат да сите овие природни катастрофи да го објаснат човековото ...
сите 4 | | | веќе видена

Мојот шеф, кој инаку беше едно време во Американскиот сенат и неколку пати напомена дека ќе биде некаква измама во Босна. Месец дена подоцна, пред наводниот ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, обраќајки се пред споменикот на Методија Андонов Ченто по повод 2.август во празничниот говор порача сплотување и ...
сите 32 | | | веќе видена

next