Index24.mk

Семејниот живот на УФЦ борецот Кабиб Нурмагомедов е вистинска мистерија за јавноста. Познато е дека 30-годишниот Русин се оженил во јуни 2013 година, но името ...
сите 16 | | | веќе видена

58-годишниот Сак Карапетјан, еден од највисоките руски службеници, загинал во хеликоптерска несреќа која го привлекла вниманието на домашните и странските ...
сите 2 | | | веќе видена

Програмите на Европската унија за продажба на пасоши и визи за престој на странски богати граѓани претставуваат ризик од перење пари, а некои од проектите не ...
сите 8 | | | веќе видена

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден ...
сите 75 | | | веќе видена

Кеопсовата пирамида, позната и како Голема пирамида во Гиза или Пирамидата на Куфу, е најстара и најголема од трите пирамиди во некрополата во Гиза и е ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиски турист, се шокирал кога на грбот видел голема, црвена рана, која настанала после масажата, за која мислел дека ќе го опушти. Кандисе Реисон и ...
сите 3 | | | веќе видена

Сопругата на исчезнатиот претседател на Интерпол, Менг Хонвеј, Грејс Менг, изјавила денес дека сопругот ѝ пратил фотографија од нож пред да исчезне во текот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во засолниште со муниција на Министерството за одбрана на Украина, 176 километри источно од Киев, рано изутринава дојде до експлозија и пожар, поради што се ...
сите 16 | | | веќе видена

Како и секоја година, дојде календарската есен - станува постудено, попладневното Сонце е се пониско на небото, деновите се пократки, а ноќите подолги - ...
| | веќе видена

19-годишната Ејми од Лондон ја продава невиноста преку специјализираниот сајт "Cinderella Escorts", "за да живее подобро и да му помогне на семејството", а ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на косовскиот парламент Кадри Весели и претседателот на Косово, Хашим Таќи одамна гаат омраза еѓу себе. Причината за оваа омраза не е политичка, ...
сите 80 | | | веќе видена

После вестите дека работниците на „Амазон“, една од највредните компании на светот во сопственост на најбогатиот човек на светот, добиваат зголемување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. ...
сите 4 | | | веќе видена

Кувајтскиот суд ја осудил жената која со мобилен телефон ја снимала слугинката од Етиопија како паѓа од седми кат, на година и осум месеци затвор. На ...
сите 6 | | | веќе видена

Минатата недела во полицијата во мексиканскиот град Пуерто Виљарта биле пријавени 11 случаи на врзување на голи луѓе за бандери. За случаите да бидат уште ...
сите 5 | | | веќе видена

По 14 години Северина повторно ги полни таблоидите на оној начин по кој и стана позната. Имено, во медиумите кружат експлицитни фотографии на кои може да се ...
сите 26 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо веќе 10 години е една од најголемите фудбалски ѕвезди. Иако беше прилично неугледен кога пристигна во Манчестер Јунајтед, многу брзо се ...
сите 173 | | | веќе видена

next