Index24.mk

Девојката го избришала од Фејсбук своето момче и тој веднаш почнал да се сомнева дека нешто не е во ред. Направил лажен профил, за да откие што се случува. Тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Атрактивната Албанка, Морена Тараку својата кариера ја започна како мисица. Убавицата е родена во Приштина и започнала да се занимава со музика, а нејзините ...
сите 4 | | | веќе видена

Возач од Шпанија ја шокираше полицијата откако беше тестиран на дрога, бидејќи имено бил позитивен на секоја. Полицијата доби повик од загрижен сосед кој ...
сите 13 | | | веќе видена

Трудницата Џулија Органо опишала како нејзиното момче, со кое чека бебе, го преживело рушењето на мостот во Џенова држејќи се за жица 20 метри над земјата. ...
сите 107 | | | веќе видена

Поминале 70 години откако свештеникот педофил го нападнал Роберт Корби. Децении подоцна, неговата жена и семејството секојдневно патат. "CNN" објави потресна ...
сите 20 | | | веќе видена

Бремената ријалити ѕвезда, 26-годишната Лирик Мекхенри, била пронајдена мртва на тротоар во Менхетн во пет часот наутро. Нејзиното тело било пронајдено ...
сите 30 | | | веќе видена

Клиниката ,,Жан Митрев” информира дека изминативе денови се случиле инциденти во кругот на болницата, кога група млади луѓе од непознати причини запалиле дел ...
сите 33 | | | веќе видена

Очигледно е дека во позадината на оваа полемика се води некаква голема битка. За парите од кампањата, претпоставувам, пишува новинарот Бранко Героски. “Сум ...
сите 18 | | | веќе видена

Виена, главниот град на Австрија, се најде на првото место на листата на најдобри градови за живот, пренесува " The Guardian ". Виена, според квалитетот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Славната пејачка Селин Дион (50) пред две години се соочи со тежок период во нејзиниот живот, бидејќи нејзиниот сопруг Рене Анжели почина, но сега очигледно ...
сите 5 | | | веќе видена

Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е ...
сите 7 | | | веќе видена

Технологијата е меч со две острици, ни помогна на толку многу начини да ги споделуваме информациите со креирање на нови идеи и решавање на повеќе проблеми. Но, ...
| | веќе видена

next