Index24.mk

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун "почнува да ги почитува" Соединетите Американски Држави, изјавил американскиот претседател Доналд Трмап, иако Пјонгјанг ...
сите 263 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел вели дека не верува дека само военото решение е излез од корејската криза и дека Германија во случај на војна нема по ...
сите 40 | | | веќе видена

Белата куќа повторно пратила барање до медиумите да ја почитуваат приватноста на најмладиот син на американскиот претседател, Барон Трамп, кога еден ...
сите 96 | | | веќе видена

Саудискиот крал Салман е познат како човек кој што не штеди - без разлика дали станува збор за некаков мегаломански проект, или пак годишен одмор. Само за ...
сите 39 | | | веќе видена

Скандинавија е во шок по најновите детали поради Ким Вал, која известувала и од Северна Кореја, а пишувала за Гардијан, Њујорк Тајмс и многу други. Шведската ...
сите 11 | | | веќе видена

Односите меѓу Македонија и Србија се стоплуваат. И тоа само по еден телефонски разговор меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и македонскиот премиер Зоран ...
сите 132 | | | веќе видена

-Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку – биле зборовите на шест годишната Моника, кои што при секоја средба во домот за деца ,,11Октомври’’ во ...
сите 29 | | | веќе видена

Во новиот документарец, принцот Вилијам зборувал за тоа како се чувствувал на денот на погребот на принцезата Дајана, и како се криел зад својата коса, ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешниот началник на Генералштабот на Чешката Армија ја предупредил Европската Унија дека не посветува внимание на Западен Балкан и така дозволува во тој ...
сите 14 | | | веќе видена

Која е позицијата на Србинот Александар Обрадовиќ во ЕЛЕМ, богатата државна компанија за производство на струја? Советник, директор во сенка или нема каква ...
сите 23 | | | веќе видена

За време на јавувањето во живо од пожарот во подрачјето на Чапљина, репортерката на ТВ Н1 Џенана Каминиќ останала во шок кога огнот буквално и дојде до местото ...
сите 309 | | | веќе видена

Грчкиот претседател ги одликува младинските ракометарки за напуштањето на натпреварот со „Скопје“ за бранење на националните интереси! ЕХФ ја санкционира ...
сите 17 | | | веќе видена

next