Необичен хакерски напад збуни илјадници луѓе: Над 50 илјади принтери започнаа сами да принтаат една иста порака... Се уште непознат хакер, кој што на Твитер се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во близина на Божиќен пазар во Стразбур се случил вооружен напад во кој што животот го загубиле најмалку четири лица, а 11 биле повредени, од кои 7 се во ...
сите 47 | | | веќе видена

"Плејбој" е популарно машко списание, основано од страна на Хју Хефнер во 1953 година. Хефнер за прв пат ја лансирал т.н. "средна страница" во списанието каде ...
сите 5 | | | веќе видена

Алжирскиот голман во Вардар, Гедбан Калифа е среќен во Скопје, вели дека многу брзо се прилагодил на градот и веднаш се чувствува како дома. Иако од неодамна ...
сите 2 | | | веќе видена

Алергија на студено време е ретка автоимуна болест и носи големи неволји. Една Канаѓанка боледува токму од таква болест и покрај тоа што во зима мора да носи ...
сите 2 | | | веќе видена

Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент за ...
сите 7 | | | веќе видена

Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
сите 5 | | | веќе видена

Даниела Коли пред 20 години кога истетовирала кинески симбол на горниот дел од грбот, мислела дека тоа значи „интегритет“, но останала збунета 20 години ...
сите 3 | | | веќе видена

Со поддршка на НАТО, САД го зголемиле притисокот на Русија поради сомнение дека таа земја го крши договорот со балистичките ракети за среден дострел. Во ...
сите 15 | | | веќе видена

Полицајката Адријен Колсцар (33) од Германија стана вистински хит на Интернет пред две години кога започна да објавува секси фотографии на Инстаграм. За неа ...
сите 4 | | | веќе видена

Започна со работа првиот реактор на руската пловечка електрана "Академик Ломоносов", а станува збор за прва нуклеарна централа од ваков вид во светот. ...
| | веќе видена

Египетската полиција покренала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза и се фотографирал гол во текот на нивниот сексуален ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестниот марш во Кочани упати барање до Владата да се формира независно тело кое што ќе го предводи ...
сите 35 | | | веќе видена

Државна лотарија на Македонија како компанија која негува да биде близу до играчите на игрите на среќа, оваа година ќе биде дел од Новогодишното празнување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Во 1933-та година, во селото Тикрапо во Андрима, во семејство каде родителите биле земјоделци, родена е Лина Медина. Нејзиниот живот во почетокот по ништо не ...
сите 5 | | | веќе видена

Топењето на пермафростот веќе сега го отежнува постигнувањето на целите зацртани со Парискиот договор за глобалното загревање да се ограничи на помалку од 1,5 ...
сите 10 | | | веќе видена

next