Денес во просториите на Државна лотарија се запознавме со дел од семејството на нашиот прв добитник на примија од играта Лото 7. Почитувајќи ја неговата желба ...
сите 15 | | | веќе видена

Археолозите во Египет, во близина на пирамида, откриле гробница стара 4.500 години, а двете пронајдени мумии внатре припаѓаат на високосвештеници од времето на ...
сите 9 | | | веќе видена

Оперативните зафати за зголемување на пенисот не успеваат и можат да бидат многу ризични, покажала најновата студија објавена во петокот во магазинот „ Sexual ...
сите 3 | | | веќе видена

Рита Ора се родила во Приштина, но со родителите се преселила во Велика Британија, каде постигнала огромен успех. Пејачката се вратила во родното Косово, за да ...
сите 6 | | | веќе видена

33-годишната Лејди Гага го украде целото внимание на овогодишната Мет Гала, со перформансот во кој за 15 минути се пресоблече 4 пати и на крајот остана само во ...
сите 7 | | | веќе видена

Градот од кој оваа година се објавени најмногу фотографии е Лондон, на второ место е француската престолнина – Париз, додека на третото место се најде Њујорк. ...
сите 7 | | | веќе видена

Самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо откри дека денес му дал инструкции на својот претставник во Вашингтон веднаш да воспостави ...
сите 109 | | | веќе видена

Новиот вид на летечки диносаурус, кој со својот изглед потсетува на лилјак, неодамна е откриен во Кина. Ова најново откритие на кинеските научници фрла сосема ...
сите 2 | | | веќе видена

Модерната технологија денес ви овозможува да се подмладувате на разни начини, од ботокс и козметички третмани до пластични операции. Иако ваквите методи можат ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Москва е одбележан Денот на победата над фашизмот, а по тој повод е одржан и свечен прием во Кремљ. Рускиот претседател, Владимир Путин, привлекол внимание ...
сите 4 | | | веќе видена

Тешкиот пораз на Барселона од Ливерпул и испаѓањето од полуфиналето на Лигата на шампионите (4:0), беше последниот аларм за промените што ќе се случат на Камп ...
сите 69 | | | веќе видена

Факт е дека во последно време многу луѓе се иселуваат од Босна и Херцеговина, во потрага по подобар живот. Скандинавските земји отсекогаш важеле за „рај“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 5тото коло Лото7, одржано вчера на 8ми мај 2019та, не израдува првата 7ка од играта Лото 7. Извлечените броевите 9, 11, 13, 21, 23, 25, 32 донесоа 7ка ...
сите 35 | | | веќе видена

По повод, 9-ти Мај, Денот на Европа во Скопје ЗОО денеска за првпат ќе се одржи Детски ЗОО Маратон, кој се надеваме дека во иднина ќе прерасне во традиција. ...
сите 20 | | | веќе видена

next