Index24.mk

Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
сите 3 | | | веќе видена

Ќерката на една од омилените актерки на Адолф Хитлер, тврдела дека нејзината мајка спиела со нацистичкиот лидер. Покојната актерка Роми Шнајдер во интервју со ...
сите 3 | | | веќе видена

На сајтот на библиотеката "Бил Клинтон" објавени биле транскрипти од телефонските разговори меѓу Борис Јелцин и неговиот американски колега од 1999. година, во ...
сите 29 | | | веќе видена

Иако се поставени пред пет години, "јавните кабини за секс" во Цирих во кои клиентите можат да влезат со автомобилот кога ќе посакаат услуга од проституката, ...
сите 3 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека САД сакаат да го сменат режимот во Сирија и да го направат „истото што го направиле и во Ирак и Либија“. ...
сите 38 | | | веќе видена

На снимката која ја снимиле надзорните камери, во една игротека на Филипините, забележан бил ужасен момент. Имено, младо момче се нафрлило на 12-годишно ...
сите 15 | | | веќе видена

Откако бизнисот со секс куклите се покажа за успешен на европската територија, генијалната бизнис идеја се прошири и на северноамериканскиот континент. Торонто ...
сите 6 | | | веќе видена

39-годишниот актер Камерон Даглас го фотографирал својот дедо, легендарниот Кирк Даглас, додека си играл со најмладиот член на семејството и со тоа ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Маж (35) кој некогаш бил женкар, запознал една девојка која го променила. Меѓутоа, тој не сака таа да дознае за неговото бурно минато, па анонимно побарал ...
сите 2 | | | веќе видена

После фамозниот фустан од месо, Лејди Гага повеќе не може да ги шокира своите фанови, но сосема е сигурно дека сите ги изненади кога се соблече целосно гола, ...
сите 22 | | | веќе видена

Постот на Црвена Звезда, кој траеше 26 години без учество во Лигата на шампионите, беше прекинат вчера откако херојот на мечот, Бен постигна два гола во 65 и ...
сите 108 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата "Oasis" направил општ хаос кога во ходникот од еден хотел ја фатил девојката за врат и почнал да ја дави Член на обезбедувањето во ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред неколку денови се подигна вистинска фама кога претседателот на тенискиот сојуз на Франција, Бернард Гидисели истакна дека носењето на "храбри" комбинации ...
сите 21 | | | веќе видена

Руската модна дизајнерка, 35-годишната Ерика Бикова преживеала пекол откако одлучила да направи пластична операција за зголемување на нејзините гради. Имено, ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема одложување на либерализацијата на пазарот на електрична енергија. Од 1 јануари следната година и домаќинствата слободно ќе може да избираат од кого ќе се ...
сите 82 | | | веќе видена

next