Index24.mk

Статуата на единството, која денес свечено била откриена во Гуџарат, на западот на Индија, е најголема на светот, а посветена му е на човекот кој, заедно со ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија ...
сите 4 | | | веќе видена

Ана Беј, шведска влогерка која ја води онлајн програмата "School of Affluence" преку која ги учи спонзорушите како да привлекуваат богати мажи, објавила видео ...
сите 4 | | | веќе видена

Изгледа дека богаташите кои престојуваат во хотели зад себе оставаат соби преполни со отпад, особено измет. Така барем тврдат хотелиерите од Лондон, Бахрејн и ...
сите 2 | | | веќе видена

Европскиот шампион Реал Мадрид претрпе тешок пораз од Барселона на дербито кое се одигра на „Камп Ноу“. „Кралевите“ загубија со 5-1 и на тој начин уште еднаш ...
сите 27 | | | веќе видена

Од Фејсбук не откриваат премногу информации околу тоа кој е најпогоден од последниот пропуст и хакерскиот напад, па на корисниците им останува самите да се ...
сите 39 | | | веќе видена

Луѓето би требало да ја напуштат Земјата или ќе изумрат како диносаурусите, смета професорот на њујоршкиот Сити колеџ, светски познат физичар, футурист и ...
сите 2 | | | веќе видена

Австралијанецот Крис Лајтфут и неговата девојка Менди Флек пронашле шест дијамантски прстени во вредност од 18 илјади долари, сокриени во една друштвена игра ...
| | веќе видена

Кога оваа земја беше во рецесија, Советскиот Сојуз се уште постоеше, а интернетот се уште не беше појавен, пишува угледниот "Економист" во серија текстови за ...
сите 2 | | | веќе видена

Советот на општина Охрид не изгласа на дневен ред да се стави точката за помош за лекување на Сара Настеска од Охрид која боледува од малиген тумур. Предлогот ...
сите 76 | | | веќе видена

Белгиската манекенка, која минатата година била уапсена во Египет поради голотија, предизвикала контроверзи по фотографирањето во Турција, каде во Аја Софија ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден продавач на сладолед од Пакистан е, или најсреќниот човек на светот или најголемиот баксуз. Мухамед Абдул Кадир, кој инаку живее во сиромаштија, дознал ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Истанбул вчера беше одржан самит на лидерите на Франција, Германија, Русија и Турција, Емануел Макрон, Ангела Меркел, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган за ...
сите 41 | | | веќе видена

Според последното истражување спроведено во САД, социјалната мрежа Snapchat повеќе не е најпопуларна меѓу тинејџерите. На првото место е уште една социјална ...
сите 9 | | | веќе видена

next