Index24.mk

Британскиот угостител Ендру Вардл (44) се родил со ретко пореметување со кое мочниот меурот и уринарниот тракт се развиваат надвор од телото. Од овој проблем ...
сите 4 | | | веќе видена

Маж од Вашингтон кој го искористи Интернетот и стана, според неговите зборови, "супер донатор на сперма", призна дека не знае колку вкупно деца има. Тој е ...
сите 9 | | | веќе видена

Поминаа 4 и пол месеци откако ќерката на шеикот Мухамед Бин Рашид Ал Мактума, принцезата Латифа се обиде да побегне од Обединетите арапски емирати и од животот ...
| | веќе видена

Соработката на САД и Русија може да спаси стотина илјади животи во Сирија, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на конференцијата за медиумите, после ...
сите 119 | | | веќе видена

Единечното пакување на цигарите има форма на квадар со рамни или заоблени ивици и содржи најмалку 20 цигари, ова стои во најновиот нацрт закон за тутун, ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако не успеале да продадат маици со апстрактен дизајн, браќата Берт и Џон Џејкобс добиле идеја да понудат позитивни пораки на пазарот наспроти секојдневниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата од Филаделфија бара помош од граѓаните во идентификација на жената која го згрози светот. Снимката на која таа присилува девојче да нападне постаро ...
сите 2 | | | веќе видена

Надзорните камери во државата Пернамбуко во Бразил снимиле застрашувачки момент кога таткото го предал детето на својата сопруга, бидејќи сфатил дека ќе биде ...
сите 11 | | | веќе видена

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан пред неколку денови го заврши својот одмор во Италија со момчето Јунес Бенџима, а фотографиите кои ги споделуваше беа ...
сите 11 | | | веќе видена

Обвинетиот за воени злосторства, Насер Ориќ, држи јавни предавања низ Босна и Херцеговина, во кои се заканува со нови воени судири. Воениот командант на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ветувам дека ќе бидам достоен лидер на сите граѓани на Турција. Ќе се трудам да бидам достоен на довербата на 81-милионската нација, вклучително и на оние ...
сите 88 | | | веќе видена

Манекенката Криси Тиген често отворено зборува за тоа колку многу го поддржува јавното доење, а овој пат таа поддршка ја докажа и со фотографија. 32 годишната ...
сите 2 | | | веќе видена

Хроничниот недостиг на работници ќе ги натера поголемиот дел од работодавачите да ги зголемат минималните плати на вработените. Соочени со зголемен тренд на ...
сите 30 | | | веќе видена

next