Раперката Ники Минаж се фалела по социјалните мрежи за својот сексуален живот со новото момче Кенет Пети. Имено, еден обожавател ѝ искоментирал на раперката ...
сите 2 | | | веќе видена

Кредитот стана најбараниот инструмент за да се преживее кризата. Таа ги присили поголемиот број од граѓаните да земаат кредити не само за домашни потреби, туку ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешната ескорт дама Гвинет Монтенегро ѝ стана позната на јавноста по шокантната изјава дека спиела со 10 илјади мажи, а таа одлучила да сподели дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
сите 90 | | | веќе видена

Инстант лозот Златна Рипка и во својата четврта серија продолжува да ги радува играчите. Еден од најпопуларните лозови на Државна лотарија на Македонија денес ...
сите 7 | | | веќе видена

Ко-основачката на најголемата порнографска страна во Јужна Кореја е осудена на четири години затвор поради дистрибуција на несоодветна содржина. Имено, ...
сите 7 | | | веќе видена

Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден проговори во врска со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги кој беше брутално масакриран во саудискиот конзулат во ...
сите 24 | | | веќе видена

Светските медиуми не престануваат да пишуваат за разводот на основачот на “Amazon”, Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи, меѓутоа, најбогатиот човек на светот ...
сите 23 | | | веќе видена

Еден заљубен пар е снимен на покрив од зграда во Буенос Аирес, додека имал секс, насред бел ден. Сведоците ги снимиле од покривот на соседната зграда, а на ...
сите 3 | | | веќе видена

Маж упадна на сцената на градскиот плоштад во полскиот град Гдањск за време на хуманитарен концерт и пред очите на шокираната публика го избоде и тешко го рани ...
сите 114 | | | веќе видена

Четири жени, кои себеси се нарекуваат Тајно сестринство, протестирале во Сиднеј топлес во знак на поддршка на Саудијката Рахаф Мухамед ал Кунун (18) во ...
сите 16 | | | веќе видена

Жителите и туристите во Австрија не се единствени кои се соочуваат со проблеми од голмата количина на снег која ја затрупала оваа алпска држава, туку во голем ...
сите 21 | | | веќе видена

next