Index24.mk

Во Јамал се појавила дупка за која никој не може да каже како настанала и што се случило. Интересно е дека дупката има правилен облик, а некои дури и се ...
сите 2 | | | веќе видена

Актуелниот градоначаланик на Гостивар од редовите на ДУИ Невзат Бејта и официјално ја побара подршката од гостиварци за втор мандат. Тој викендов ја престави ...
сите 106 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) донесе одлука за повлекување од употреба на учебникот „Граѓанско образование“ за 8-мо одделение, откако Народниот ...
сите 49 | | | веќе видена

Се срамам што сум премиер на земја каде што затворите се надвор од сите стандарди на хуманост и социјалниот аспект на животот на лицата кои се осудени и ...
сите 55 | | | веќе видена

На Вино Скоп ќе настапат: Караванија кои се одлични џез изведувачи, Калевала- бенд кој изведува традиционални песни од целиот свет, Викторија Лоба која ...
сите 21 | | | веќе видена

Во финална фаза се законските измени со кои ќе нема временско ограничување за продажба на алкохол, пренесува порталот Фактор. Новите законски решенија наскоро ...
сите 3 | | | веќе видена

Ана Николиќ не беше толку активна на социјалните мрежи откако на свет ја донесе својата ќеркичка Тара. Пејачката ужива во мајчинството, а на Инстаграм објави ...
сите 9 | | | веќе видена

Албанецот Исмаил Моринај побарал од владата во Тирана да ја спречи неговата екстрадиција во Белград, инсистирајќи дека во Србија нема да има чесно судење. ...
сите 49 | | | веќе видена

Далеку поголема опасност од силните ветрови доаѓа од тоа што нивото на морето расте, а тоа може да резултира со огромни поплави на крајбрежните градови на ...
сите 150 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е подготвена да се вклучи во дипломатските разговори за прекин на нуклеарната програма на Северна Кореја. ...
сите 299 | | | веќе видена

Конечно се оствари сонот на многу генерации. Вардар ова лето направи историја, и се пласираше во групната фаза од Лигата на Европа. Во Скопје имаме можност да ...
сите 177 | | | веќе видена

Се сеќавате на Џонатан Дос Сантос, кој кариерата ја започнал во Барселона и од 2009. до 2014. година бил член на славната екипа од Ноу Камп, која освоила се ...
сите 3 | | | веќе видена

Британскиот милијардер и еден од најбогатите луѓе на светот, Ричард Бренсон на својот приватен остров Некер го дочекал ураганот Ирма. Со него биле и неговите ...
сите 14 | | | веќе видена

next