Првиот колектив на сексуални работници СТАР-СТАР, во рамките на кампањата за одбележување на 17-ти декември Меѓународен ден за ,,стоп” на насилството врз ...
сите 28 | | | веќе видена

На Инстаграм постои профил наречен "BestfromBalkan" (Најдоброто од Балкан) на кој воглавно можат да се пронајдат фотографии од атрактивни девојки во ...
сите 9 | | | веќе видена

Современото време со себе донесе многу новитети, а меѓу другото веќе неколку години наназад постои и натпреварување за најсексапилни фотографи, кое е само една ...
сите 32 | | | веќе видена

Државна лотарија на Македонија ги известува играчите на играта на среќа Лото, дека од сабота, 15.12. 2018, од коло 100 во 2018та, ТВ извлекувањата на играта на ...
сите 4 | | | веќе видена

Руската православна црква води истрага за еден од своите свештеници поради серија фотографии на Инстаграм каде се фали со луксузната облека и аксесоари од ...
сите 8 | | | веќе видена

Се очекува климата на Земјата во 2030 година да биде иста како што била пред три милиони години, пишуваат истражувачите во студијата објавена во списанието на ...
сите 8 | | | веќе видена

Првите профили на Инстаграм се отворија во октомври 2010 година и после тоа оваа мрежа стана една од најпопуларните во светот. На бројни познати личности ...
сите 3 | | | веќе видена

Звучи како заплет на некој филм. Обичен човек кој работел во паб, отишол до локалниот банкомат за да подигне пари, откако му завршила смената. Подигнал 200 ...
сите 7 | | | веќе видена

Реџеп Тајип Ердоган издал наредба за раководството на сите турски одбранбени институции без некоја поголема потреба да не увезуваат никакви странски производи. ...
сите 12 | | | веќе видена

Во индиски Мумбај денес ќе почне една од најскапите венчавки во историјата, која наводно ќе чини повеќе од 100 милиони долари, колку што биле потрошени за ...
сите 24 | | | веќе видена

Без разлика на несогласувањата, Русија и Кина формираат "Источна Антанта", која може да им се спротивстави на САД и НАТО, пишуваат американските медиуми. Како ...
сите 2 | | | веќе видена

17-годишниот Авганистанец Сабер Ајхонзади кој што е главен осомничен за убиството на 16-годишната Австријка Мишел Ф. ѝ се предал на полицијата во Виена. ...
сите 4 | | | веќе видена

16-годишниот Американец Брајан бил извлечен во наградната игра за бесплатен одмор на контроверзниот фестивал, кој по своето признание е невин и никогаш не ...
сите 6 | | | веќе видена

Дрифтањето во зимски услови на многумина им го подигнува адреналинот, па Руските возачи во градот Уфе токму вака уживаат во зимските магии. Додека тие дрифтале ...
сите 3 | | | веќе видена

Сондата " Voyager 2 ", лансирана од Земјата во 1977-ма година, станала вториот предмет направен од човечка рака кој го напуштил Сончевиот систем. И покрај тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

next