Index24.mk

Животот на познатата манекенка, секогаш бил интересен за јавноста. Британската манекенка, Кејт Мос (44), не пиела веќе една година, почнала здраво да живее, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Данската полиција соопшти дека е казнета туристка од Турција со илјада дански круни (оклу 130 евра), затоа што со бурка влегла во полициската станица за да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Германското студио "Костак" направило 3D симулација на рушењето на мостот Моранди во Џенова. Во оваа несреќа загинале 43 лица. Со помош на специјалниот софтвер ...
сите 26 | | | веќе видена

Дебора Де Робертис, уметница позната по своите голи перформанси, овој пат отишла еден чекор понатаму и се соблекла гола пред едно од најголемите католички ...
сите 2 | | | веќе видена

Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на ...
сите 13 | | | веќе видена

Обидот на разбојниците да одземат автомобил од една баба во Јужна Африка тргнал во сосема неочекувана насока. Имено, кога вооружените криминалци притрчале до ...
сите 24 | | | веќе видена

Дури и по смртта Џон МекКејн успеал да им зададе удар на своите двајца најголеми непријатели - Владимир Путин и Доналд Трамп - така што меѓу луѓето кои го ...
сите 51 | | | веќе видена

Мира Ендзел, келнерка од Лас Вегас, ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, бидејќи во пресрет на венчавката, направила лажен профил ...
сите 2 | | | веќе видена

Стивен Бенон, поранешен политички стратег на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој во Европа е ангажиран на собирање на десните популистички сили, ја посетил ...
сите 81 | | | веќе видена

Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
сите 3 | | | веќе видена

Ќерката на една од омилените актерки на Адолф Хитлер, тврдела дека нејзината мајка спиела со нацистичкиот лидер. Покојната актерка Роми Шнајдер во интервју со ...
сите 3 | | | веќе видена

На сајтот на библиотеката "Бил Клинтон" објавени биле транскрипти од телефонските разговори меѓу Борис Јелцин и неговиот американски колега од 1999. година, во ...
сите 29 | | | веќе видена

Иако се поставени пред пет години, "јавните кабини за секс" во Цирих во кои клиентите можат да влезат со автомобилот кога ќе посакаат услуга од проституката, ...
сите 3 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека САД сакаат да го сменат режимот во Сирија и да го направат „истото што го направиле и во Ирак и Либија“. ...
сите 38 | | | веќе видена

next