Index24.mk

Според последното истражување спроведено во САД, социјалната мрежа Snapchat повеќе не е најпопуларна меѓу тинејџерите. На првото место е уште една социјална ...
сите 9 | | | веќе видена

Мартин Писториус заболел од непозната болест на своја 12 годиншна возраст, по што паднал во кома и неодамна се разбудил после цели 12 години. Како што ...
сите 2 | | | веќе видена

Медиумите во последните неколку дена се преполни со вести за принцот на Саудиска Арабија, Мухамед бин Салман. Човекот кој западните медиуми го претставуваат ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако дознала дека нејзиниот татко и најдобрата пријателка се во врска, една девојка доживеала дополнителен шок кога слушнала дека двајцата планираат да ...
сите 4 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија, за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
сите 52 | | | веќе видена

Шенон Ирке се приклучила кон војската кога имала само 19 години, а сега се занимава со сосема поразлична работа. Госпоѓицата Ирке била дел од американските ...
| | веќе видена

Еден млад новопечен богаташ од Кина се одлучил јавно да ја запроси својата девојка, но тоа му се одбило од глава бидејќи таа пред сите му рекла "не". Ја ...
сите 3 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео на кое што може да види како американски тинејџер му се заканува на својот другар, го малтретира, а потоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Азиските берзи вчера го заклучиле тргувањето со мешани резултати, додека индексите на "Wall Street " претрпеле "цунами" по распродажбата на акциите поттикната ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако долго негирале било каква вмешаност, саудиските власти потврдиле дека во нивниот конзулат во Истанбул бил убиен новинарот Џамал Кашоги. Сега двајца ...
сите 220 | | | веќе видена

Во светската јавност веќе неколку недели се шират гласини за случајот Кетрин Мајорга, жената која тврди дека Кристијано Роналдо ја силувал во 2009 година во ...
сите 18 | | | веќе видена

Теди Мацини повикал 32 ученици од неговиот клас на прослава за неговиот 6 роденден кој требало да се прослави во една пицерија. Неговата мајка Сил очекувала ...
сите 30 | | | веќе видена

Саудискиот крал Салман и неговиот син престолонаследник Мухамед бин Салман се сретнале со семејството на убиениот новинар Џамал Кашоги. Тие се сретнале со ...
сите 294 | | | веќе видена

Борба за егзистенција, успех во кариерата, брза заработка, па се до уживање и лудување во младите години. Ова се најчестите причини поради кои се ноголем број ...
сите 4 | | | веќе видена

Наскоро во Белград ќе почне да кружи автобус кој барем малку ќе им го олесни животот на сите луѓе што живеат на улица. Ќе го следи ли Скопје овој пример? ...
сите 2 | | | веќе видена

next