Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, кој е како дежурен на социјалната мрежа „Твитер“, е обвинет дека ја компромитирал полициската акција ...
сите 16 | | | веќе видена

63-годишен имигрант од Албанија бил убиен во кафеана во Грција поради кавга за името Македонија. Како што пренесува „Фокус“ , член на ултрадесничарската ...
сите 26 | | | веќе видена

Иако до пред еден месец министерот за здравство Венко Филипче тврдеше дека ќе има јавни дебати и детални анализи за тоа дали детската кардиохирургија треба да ...
сите 33 | | | веќе видена

Во спектакуларната акција на карабиниерите во Палермо, уапсен бил новиот шеф на сицилијанската мафија, Сетимо Минео и уште 45 осомничени мафијаши, а ...
сите 39 | | | веќе видена

Маркетиншката компанија "Ogilvy" креирала фустан чувствителен на допир, кој мерел колку често и со колкав интензитет мажите ги допираат девојките во ноќните ...
сите 2 | | | веќе видена

Необичните сеизмички бранови кои го обиколиле светот на 11 ноември, а кои никој не ги почувствувал, ги збуниле научниците. Брановите, кои " National Geographic ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Франција, во изминатите три недели се одржаа протести против високите цени на горивата. И додека едни влегле во судир со полицијата во Париз, други ја ...
сите 237 | | | веќе видена

Франција во саботата се соочи со големи протести и немири, а ситуацијата најмногу ескалираше во Париз каде што над 400 лица беа повредени, а над 130 беа ...
сите 168 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Петро Порошенко, денеска соопштил дека воените резервисти во оваа земја ќе бидат повикани на обука во рамките на неодамна прогласената ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ја бранел првата дама на САД, Меланија Трамп, која корисниците на социјалните мрежи ја обвиниле дека флертува со него ...
сите 20 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон побарал од премиерот Едуард Филип да се состане со лидерите на најголемите политички партии и претставници на движењето ...
сите 239 | | | веќе видена

Француските власти размислуваат да воведат вондредна состојба за да се спречи повторувањето на еден од најголемите нереди во последните повеќе од 10 години, ...
сите 241 | | | веќе видена

Денот на Републиката, некогашниот најголем празник во СФРЈ, за најголем дел од повозрасните буди убави спомени, а за помладите не значи ништо. На 75 ...
сите 5 | | | веќе видена

Германската компанија за автомобилски компоненти „Костал“ во својот производствен капацитет во Охрид планира во наредната календарска година да вложи ...
сите 13 | | | веќе видена

Сопственикот на Челзи и милијардерот Роман Абрамович планира да го претвори поранешниот хотел во Израел во дом со 12 спални соби, но тоа е само едeн од ...
сите 8 | | | веќе видена

next