Екстремната десничарска партија „ПНСО“ од Швајцарија ќе ја предложи 29-годишната Јасмин Медер за место во парламентот. Станува збор за поранешна порно актерка ...
сите 5 | | | веќе видена

Шефот на Амазон, Џеф Безос кој во последните неколку недели ги исполни таблоидите со разводот од сопругата Мекензи поради аферата со ТВ водителката Лорен ...
сите 23 | | | веќе видена

Шестместмесечно бебе заболено од мали сипаници починало утринава на Клиниката за инфективни болести, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче, за време ...
сите 246 | | | веќе видена

Венецуелската влада го блокирала мостот на границата со Колумбија за да спречи влез на хуманитарната помош која ја организирале опозициските лидери, додека се ...
сите 113 | | | веќе видена

Во близина на болницата "Dr. Dragiša Mišović" дошло до судир на два автобуси и три автомобили во кој тешко е повредена водителката на ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ. До ...
сите 62 | | | веќе видена

Полските археолози и научници се уверени дека советските бункери кои што биле пронајдени во оваа земја, биле користени за складирање на нуклеарно оружје, а не ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред 15 години, на 4-ти февруари 2004 година, во студентската соба на Закерберг на Харвард е основан Фејсбук кој оттогаш оствари незамислив успех, ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако ги загрижи фановите после тешкото паѓање на супервелеслаломот на Светското првенство на шведскиот Супер Боул, убавата скијачка Линдзи Вон, одлучила да ...
сите 2 | | | веќе видена

Бразилска политичарка од Санта Катарина се најде на мета на критики на социјалните мрежи бидејќи се појавила во парламентот во провокативен црвен комбинезон со ...
сите 18 | | | веќе видена

Торгсервис, првиот руски ланец на продавници на западноевропскиот пазар, ја затворил својата продавница во Лајпциг по само пет дена - и тоа бидејќи распродале ...
сите 3 | | | веќе видена

Најмалку две лица загинаа откако во Истанбул вчера се сруши осумкатница, пренесуваат турските медиуми. Надзорните камери го снимија моментот кога зградата се ...
сите 92 | | | веќе видена

Саудијка која побегнала од својата земја и сакала да побара азил во Австралија, била киднапирана и вратена во земјата, а оттогаш ѝ се губи секаква трага. Дина ...
сите 53 | | | веќе видена

Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле експозитура на „Халкбанк“, на Јадранска магистрала во скопско Визбегово, денеска напладне, дознава „НетПрес“. ...
сите 10 | | | веќе видена

Трите најголеми опасности со кои се соочуваат луѓето на оваа планета досега изгледале неповрзано. Сепак, научниците дошле до заклучок дека дебелината, ...
сите 6 | | | веќе видена

Приватниот распоред на американскиот претседател Доналд Трамп протече во јавноста, а неговата лична секретарка се огласи после тоа и овој потег го нарече ...
сите 30 | | | веќе видена

Балканската рута со години е исклучително важна рута за шверцување на дрога, оружје и бело робје. Станува збор за еден од главните канали преку кои опојните ...
сите 24 | | | веќе видена

Еден човек е убиен во вооружениот напад кој се случил вчера на метро станица во њујоршката населба Џексон Хаигс во Квинс. На социјалните мрежи се појави и ...
сите 2 | | | веќе видена

next