Над 28.000 граѓани чуваат 2,1 милијарди евра во банка, но на книшки „потешки“ од 30.000 евра

Над 4,6 милијарди евра се заштедите кои македонските граѓани ги чуваат на книшка во банка или штедилница, покажува статистиката на Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на својот мандат и согласно со своите законски надлежности, Народната банка пред укинувањето на дозволата за работа на „Еуростандард банка“ ги презеде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По повод протестот на дел од штедачите во „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај, со депозити над законски гарантираниот износ за обештетување од ...
| | веќе видена | слични

Штедачите на Еуростандард банката утре ќе протестираат пред НБРМ во 15 часот, информираат од Иницијативниот Одбор на Здружение на оштетени штедачи на ЕСБ. За ...
| | веќе видена | слични

Народна банка соопшти дека ги презела сите расположливи соодветни мерки за да ги заштити интересите на штедачите на „Еуростандард банка”. „По повод протестот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Фондот за осигурување на депозити информира дека од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на „Еуростандард банка” АД Скопје во стечај со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјава има околу 28 илјади граѓани кои во домашните банки чуваат суми од над 30.000 евра. Ова го покажуваат Податоците во последниот извештај на Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Исплатата на по триесет илјади евра е законска обврска на Фондот за осигурување на депозити и штедачите на „Еуростандард банка“ нема да се откажеме се' додека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

До денеска се исплатени вкупно 3,2 милјарди денари за обештетување на депонентите од „Еуростандард банка“ која е во стечај. Од Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 566 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 28.000 граѓани чуваат 2,1 милијарди евра во банка, но на книшки „потешки“ од 30.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: