До четврток облачно со дожд, од петок стабилизирање на времето

Под влијание на циклонска активност од запад, утре (четврток) времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии
10 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани наши, веќе започна да влијае ладниот феномен “ЛА НИЊА”, и истиот ќе го почувствуваме уште од месец мај, што значи ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани, како што долго време најавуваме, од утре 1.5.2024 па во следните денови (вклучувајќи ги и Велигденските празници), ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во среда на први мај ќе има изолирана, а во четврток на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полициско обезбедување денеска му одреди притвор на 71-годишниот Словак Јурај Цинтула, кој на 15 ...
сите 418 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 137 | | | веќе видена

Во Бјеловар, Хрватска во семејна куќа се пронајдени две починати и едно тешко повредено лице, кое е префрлено во болница. Најверојатно се работи за насилна ...
сите 104 | | | веќе видена

Поразот на коалицијата ДУИ/СДМ на парламентарните избори сериозно ги потресува двете партии и најавува, пред се, внатрепартиска борба за преземање на позиции ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До четврток облачно со дожд, од петок стабилизирање на времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: