Ученик нападнал наставници и соученици и кршел инвентар во училиште


Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полициски службеници од ОВР Гевгелија, вчера во 16.10 часот во село Стојаково, општина Богданци, го лишиле од слобода В.К.(30) од село Стојаково. -При претрес ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај Клиника за психијатрија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при изведување на градежни работи – вршење на ископ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лица кои деновиве, преку телефонски јавувања кај граѓани од Охрид, лажно претставувајќи се, вршат измами за случени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 367 | | | веќе видена

Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба ...
сите 114 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

„Ќе има сериозни последици за односите со тие земји по нивната одлука“, изјави Јакоб Блитстан, генерален директор на Министерството за надворешни работи, во ...
сите 142 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 163 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 237 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 361 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар. Toj се сомничи за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. 63-годишниот маж извесно време ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученик нападнал наставници и соученици и кршел инвентар во училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: