МВР, ЈО и АНБ комплетно подготвени за претстојните претседателски избори

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со длабоко жалење, Европскиот фронт и штабот на Европскиот фронт ја изразуваат својата загриженост и разочарување поради ненадејната одлука на албанската ...
| | веќе видена | слични

„Со длабоко жалење, Европскиот фронт и штабот на Европскиот фронт ја изразуваат својата загриженост и разочарување поради ненадејната одлука на албанската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев заедно со директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, денеска остварија работни средби со ...
| | веќе видена | слични

Во име на Изборниот штаб на Европскиот фронт и нашите поддржувачи, сакаме да го изразиме нашето разочарување и загриженост од ненадејната одлука на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свечена промоција на новите полициски службеници во Центарот за обука во Идризово при Министерството за внатрешни работи. На промоцијата обраќања ќе имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Испукана димна бомба во скопски Чаир, агитирање, нудење поткуп и фотографирање на гласачки ливчиња се дел од нерегуларностите кои се испишаа во полицискиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска на заедничка прес конференција министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дополнитениот заменик министер Митко Бојмацалиев во присуство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, преку интервјуто за неделното издание на солунскиот весник „Македонија“, ја повика новата претседателка Гордана ...
сите 421 | | | веќе видена

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 368 | | | веќе видена

Во соопштението на Цивилната одбрана се вели дека „тимовите на цивилната одбрана пронашле 31 мртво лице и 20 ранети лица во куќа на семејството Хасан кое било ...
сите 375 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги соопшти освоените мандати за пратеници во новиот парламентарен состав по изборите одржани на 8 мај годинава. Како ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР, ЈО и АНБ комплетно подготвени за претстојните претседателски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: