ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа изнемоштените, осудениците и иселениците, гласањето помина мирно


ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На просечна нето-плата од 39.276 денари, колку што е републичкиот просек за февруари, за кога се и последните податоци од Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Берзанскиот индекс МБИ10 од почетокот на годината порасна за импресивни 17,82%, особено ако се спореди со скромниот раст од 3,65% во ...
| | веќе видена | слични

Просечните нето-плати од декември до февруари се намалуваат, а синдикалната кошница упорно поскапува. Во март имаше раст на минималната плата, па очекувањата ...
| | веќе видена | слични

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во февруари годинава изнесувала 39 276 и во однос на февруари минатата година е повисока за 16,5 отсто, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Анализа: Што се случува со стандардот низ призмата на синдикалната кошница и платите? Просечните нето-плати од декември до февруари ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Според бројките презентирани од Статистика Австрија, погодените луѓе не можеле да си дозволат многу секојдневни работи како кирија, греење или храна. Децата и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на Австријците во апсолутна сиромаштија се зголемил за повеќе од 50 отсто, од 201.000 во 2022 година на 336.000 лани, објави во четвртокот Државниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 313 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 107 | | | веќе видена

Откако вчера повторно проработи забавниот парк кај „Борис Трајковски“и посетитлите слободно уживаа на многубројните реквизити, доцна вечерта ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа изнемоштените, осудениците и иселениците, гласањето помина мирно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: