Исплатени 52 милиони евра на депонентите, штедачите на „Еуростандард“ бараат исплата на целата сума

Исплатата на по триесет илјади евра е законска обврска на Фондот за осигурување на депозити и штедачите на „Еуростандард банка“ нема да се откажеме се' додека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Покрај надлежностите, Народна банка има и неограничени права и овластувања од издавање на дозвола за работа на банка, контроли на сите нивоа со ревизии и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оштетените штедачи од Еуростандар банка, денеска преку соопштение побараа државата да најде начин да ги обесштети, а потоа, како што велат, да влезе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оштетените штедачи на Еуростандард банка соопштија дека пропаста на Еуростандард банка се одвивала со „правен” грабеж на сопственоста во депозити на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Како е можно Народна банка да не го утврдила тоа масовно и свесно доделување на ненаплатливи и тешко наплатливи кредити со целосно занемарување на системите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард Банка, меѓу кои е и ...
| | веќе видена | слични

Оштетени штедачи на пропаднатата Еуростандард банка реагираат на тоа што некои штедачи можеби добиле инсајдерски информации и навреме си ги повлекле депозитите ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка бараат одговори од гувернерката на Народна Банка, Анита Ангеловска Бежоска, за нејзината наводно лажна изјава дека ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд да ја пресипита постапката каде предност за обештетување од стечајната маса има Фондот за осигурување на депозити. Оштетените депоненти од ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка до Уставниот суд поднесоа иницијатива за поведување на постапка за оценување на уставноста и законитоста на членот 163 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 459 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 630 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 204 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени 52 милиони евра на депонентите, штедачите на „Еуростандард“ бараат исплата на целата сума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: