Архива на вести за 23 Мај 2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1921, бројката на оздравени пациенти е 1387, на починати е 112, ...
сите 841 | | | веќе видена

СДСМ сака брзи избори по цена на здравјето на граѓаните. СДСМ ја интересира само власт, а не здравјето на граѓаните. Ова се истакнува во соопштението од ...
сите 153 | | | веќе видена

Во општина Прилеп денеска има петмина оздравени и двајца новозаболени од КОВИД-19. Од Центарот за јавно здравје-Прилеп информираат дека од почетокот на ...
сите 110 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека сопругата на Сеад Колашинац е девојката која била уапсена на аеродром во Лондон за шверцување оружје, полицијата имала ...
сите 3 | | | веќе видена

Користењето здравствени податоци за следење на заразата и за заштита на граѓаните стана една од централните проблематики во пандемијата на коронавирусот. Во ...
сите 22 | | | веќе видена

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. ...
сите 210 | | | веќе видена

Наоми Кембел уште една докажа дека е неприкосновена, дури и на 50-годишна возраст. Само на нејзиниот јубилеен роденден, објавени се досега невидени слики на ...
сите 13 | | | веќе видена

Нашите информации говорат дека во јавните културни установи кои се под надлежност на Град Скопје, не се почитуваат препораките за заштита на здравјето и ...
сите 2 | | | веќе видена

ФК Вардар реагира на статусот на „Фејсбук“ на Бобан Грнчаров кој што вчера ја обвини управата на фудбалскиот клуб дека парите заработени од учеството во Лига ...
сите 3 | | | веќе видена

Фронтменот на култниот бенд „Металика“, Џејмс Хетфилд, е колекционер на стари авомобили. Како што пренесуваат странските медиуми, тој во автомобилите вложил ...
сите 9 | | | веќе видена

Јужна Америка е нов епицентар на пандемијата на Ковид-19, при што Бразил е најзагрозен, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО). Исто така, во ...
сите 83 | | | веќе видена

Малиот битолски монмартр оваа година ќе биде без џагорот на деца кои творат низ битолските улици. Пандемијата со коронавирусот годинава ги спречи децата од ...
сите 5 | | | веќе видена

Во периодот од 01.01-31.03.2020 година Комерцијална банка АД Скопје од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 217,5 милиони денари ...
сите 8 | | | веќе видена