НА ОДМОР ВО БУГАРИЈА: Без фен, клима, и автомати за пијалоци

5 копии

Летувалиштето Канкун во Мексико нуди бесплатни хотели и храна за да ги охрабри туристите да доаѓаат на одмор оваа сезона, пренесува британски “Сан“ Покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонската влада ќе започне програма за поддршка на обновата на туризмот вредна 18,2 милијарди долари, а една од мерките е државата на туристите да им плаќа ...
| | веќе видена | слични

Кипар ќе ги покрива трошоците за туристите ако се заразат со коронавирус. Кипарската влада наведува дека ќе ги покрие трошоците за сместување, храна, пијалаци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кипарските власти порачаа дека ќе ги покријат трошоците за одмор во земјата за секој што ќе остане позитивен на коронавирус во текот на посетата.Според ...
| | веќе видена | слични

Кипар се обврза да ги покрие сите трошоци на туристите кои ќе бидат позитивни за коронавирусот за време на одморот, се вели во писмото на кипарската Влада, ...
| | веќе видена | слични

Кипар ќе ги покрива трошоците за одмор на секој што е позитивен на коронавирус по посетата на земјата. Според ББС, владата денес објавила писмо во кое се вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ОДМОР ВО БУГАРИЈА: Без фен, клима, и автомати за пијалоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: