ВМРО-ДПМНЕ: Македонија урива рекорди во бројот на жртви од корона, починатите не се само бројки!


Македонија продолжува со црните биланси од епидемијата. Заради лошото менаџирање со кризата, наместо да се стишува, епидемијата се уште е на нивото кога беше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 оди директно на совеста на Зоран Заев. Сите статистики покажуваат дека Македонија најлошо се справува во регионот. ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. Владата го задолжи секое семејство за 1500 евра. 2. Статистиката покажува дека имаме најмногу заболени од коронавирус во регионот. 3. Лидија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Никакво решение не може да биде изборен процес кој ниту ќе е демократски, ниту слободен, изборен процес на кој граѓаните со страв ќе одат на гласачките кутии. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За Спасовски и СДСМ личната комоција е поважна од животот на граѓаните. Владата во ек на коронавирус од 18-ти март до денес потрошила 294.310 евра, не на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ и натаму притиска за избори на кои наместо гласови и гласачи ќе ги броиме починатите и заразените од новиот коронавирус. Брзите избори не се решение во ...
| | веќе видена | слични

Пред месец дена, за Велигден, Заев, Филипче и владата го прогласија најдолгиот четиридневен карантин, а сега со истите бројки ги укинуваат сите мерки и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 292 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија урива рекорди во бројот на жртви од корона, починатите не се само бројки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: