Архива на вести за 23 Мај 2020

Работењето од дома стана нормално за безброј луѓе, бидејќи пандемијата на коронавирусот продолжува да предизвикува масовно нарушување на обврските. Ситуацијата ...
сите 20 | | | веќе видена

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Виктор Грозданов кој што ја коментираше фотографијата каде Рашковски влегува во продавница без заштитна маска и ...
сите 23 | | | веќе видена

Спиновите кои се јавуваат околу тревникот се јавуваат за да избегаме од вистинската приказна, дека тоа што сега го гледате како тревник и местото на куќата на ...
сите 36 | | | веќе видена

На 22.05.2020 во 16.50 часот на регионален пат Гостивар - с.Србиново патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од ...
сите 202 | | | веќе видена

Екипите во германската Бундеслига на рестартираниот шампионат без присуство на гледачи на трибините почнаа да губат многу почесто на своите стадиони.По ...
сите 6 | | | веќе видена

Скопјанец пријавил дека попладнево од две возила биле испукани стотина куршуми кон него. Престрелката се случила во скопски Бутел 2. Од МВР го потврдуваат ...
сите 136 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, проф. Д-р. Симона Груевска Маџовска посочи дека поради остварување на политички интереси страдаат државните интереси, ...
сите 13 | | | веќе видена