РАБОТНИЦИ СО „ТЕНОК“ ЏЕБ: Еве кој заработува најмалку во Македонија

17 копии

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Работниците кои поради коронакризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе можат да добијат ...
| | веќе видена | слични

Владата соопшти дека работниците кои поради корона кризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе добиваат паричен надоместок ...
| | веќе видена | слични

Платеното породилно отсуство продолжува да важи до завршувањето на времените мерки. Владата со уредба со законска сила одлучи отсуството од работа на ...
| | веќе видена | слични

 Тие ќе добиваат паричен надоместок преку Агенцијата за вработување во времетраење од два месеца. Надоместок ќе добиваат невработените лица  на кои работниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија пред да почне корона кризата, се случуваше работници да ги напуштат своите сигурни работни места со цел да заминат во странство и да работат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата донесе Уредба со законска сила за финансиска поддршка на филмските работници за време на вонредна состојба, соопшти владината прес-служба.Донесена е и ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ја донесе Уредбата со законска сила за финансиска поддршка на филмските работници за време на вонредна состојба. Исто така, Владата ја донесе и ...
| | веќе видена | слични

На денешната владина седница е донесена Уредбата со законска сила за изменување и дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за вработување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Жители на селото Бибај во општина Урошевац во Косово организираа прослава во живо за време на вчерашната инаугурација на новиот претседател на Соединетите ...
сите 197 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 250 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 632 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАБОТНИЦИ СО „ТЕНОК“ ЏЕБ: Еве кој заработува најмалку во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: