Приказната за девојката Чен (25) од Тајван би можела да биде добра лекција за сите кои повеќе време минуваат покрај екраните на мобилнтие телефони. Поради ...
сите 4 | | | веќе видена

Холивудската актерка се здебели 20 килограми после бременоста. Ева Лонгорија пред седум месеци го роди синот Сантјаго. Таа не беше една од оние познати дами ...
сите 3 | | | веќе видена

Политичарите не ја сфаќаат сериозноста на еколошката криза со која се соочува Земјата. Според истражувањата на Институтот за јавна политика, влијанието на ...
сите 4 | | | веќе видена

Фотографијата од млада девојка која позира на тераса станала хит на Твитер, но најмногу поради она што се случувало зад нејзиниот грб. Имено, зад тинејџерката ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден корисник на YouTube пронајде несекојдневен начин да се забавува и да го „убие“ слободното време, а се што му требало за тоа било хартија, пенкало и – ...
сите 2 | | | веќе видена

Од денес изданијата од „Светот на Биби“ се достапни и во електронската продавница екупи.мк Линк за нарачка на сликовницата „Светот на Биби од А до Ш“ Линк за ...
сите 8 | | | веќе видена

Досадната инфекција со кандида може да биде полесно излечена ако на медикаментите им ја додадете силата на природните лековити средства. Варете еден литар бело ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите девојки сакаат да го фатат бидермаерот на свадба за да ги фати мајата и потоа да се омажат и тие, а оваа пијана другарка стана хит во светот.Ќе се омажиш… ...
сите 7 | | | веќе видена

Познатиот британски авантурист Бер Грилс се соочува со парична казна откако убил и сварил жаба додека снимал една од неговите серии за преживување во дивина во ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите слушнале за Нострадамус и Баба Ванѓа и нивните предвидувања, но малку е познато дека во Германија во првата половина од 20-тиот век живеел видовитиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес речиси нема никој кој е жив а да не го слушнал името на Алберт Ајнштајн и кој не бил допрен на овој или оној начин со неговите зборови на мудрост. ...
сите 3 | | | веќе видена

next