Денеска официјално Жељко Јоксимовиќ ја промовираше својата нова песна и спот за истата во утринската емисија која што ја води неговата сопруга Јована. Таа не ...
сите 6 | | | веќе видена

Најголемиот крузер на светот прв пат запловил во американските води. Луксузниот крузер во текот на летната сезона пловел по Медитеранот, обиколувајќи ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Пожарите во Калифорнија во изминатите неколку дена уништија илјадници домови, а според последните информации кои што ги пренесуваат американските власти, ...
| | веќе видена

Имавме на времето едни емисии, пред ова затруениве турски и индиски, за мода и животен стил, најчесто американска продукција, за пред и потоа. Се пријавуваа ...
сите 2 | | | веќе видена

За расказот „Присвоено јунаштво“, активистката и писателка Силвија Митевска, неодамна ја освои првата награда за краток расказ од Нова Македонија. Ова го ...
сите 2 | | | веќе видена

Добро утро! Оваа среда ја боиме во кафени нијанси. Нашиот денешен предлог е здолниште од твид во кафено-црна комбинација. Го комбинираме со широк џемпер со ...
сите 2 | | | веќе видена

Катерина Петровска е Раководител на Дирекција за Маркетинг во Охридска Банка Сосиете Женерал. Токму во оваа компанија слави јубилејни десет години ангажман. ...
сите 4 | | | веќе видена

 Гледам секој момент од слободното време да го поминам во природа, но не и да посетувам едни исти места цело време. Поради обврските, најчесто викендите ми го ...
сите 2 | | | веќе видена

Ви изгледа лесно? Верувајте ни, не е! Овој тежок тест се дава на луѓе со исклучително развиена визуелна меморија. Треба да ги најдете сите предмети под сликата ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека многу стогодишници тврдат дека исхраната, вежбањето и здравиот стил на живот придонеле на нивната долговечност, други луѓе потполно ги разбиваат тие ...
| | веќе видена

next