Легендарниот рапер Тупак Шакур е запаметен по бројните хитови што ги остави во својата богата музичка кариера. Освен што се занимавал со музика, тој исто така ...
сите 4 | | | веќе видена

Име… Долга и студена зимска ноќ , иста како и ходниците на таа зграда . Тишината ја буди упорниот часовник кој не потсетува зошто сме дошле на овој свет , која ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседател на локална организација на СДСМ во село Лисичани општина Пласница се жали дека некој му ја сменил бравата од неговата (на СДСМ) канцеларија и не ...
сите 4 | | | веќе видена

Tрубачката Лусјен Ренодин-Вари првпат ќе настапи во Македонија како солистка на концертот на 24 јануари Првиот концерт на Македонската филхармонија, насловен ...
сите 12 | | | веќе видена

Во близина на островот Оаху, на Хаваите е снимен нуркач како на само неколку метри оддалеченост плива заедно со огромна бела ајкула, без никаква заштита. ...
сите 10 | | | веќе видена

next