Причината за судирот би можела да биде чадот од гумите и ѓубрето кои биле запалени под надвозникот. Полските власти објавиле дека 35-годишен возач настрадал и ...
сите 6 | | | веќе видена

За разлика од западноевропските земји каде сообраќајната култура е на завидно ниво, во балканскиот регион нервозни возачи кои секогаш се спремни за расправија ...
| | веќе видена

Призна на сопругата дека ја изневерил со 341 жена: Погледнете како изреагира таа Џејсон Мексиел, поранешниот НБА кошаркар, пред камерите и призна на својата ...
сите 12 | | | веќе видена

„Да се објави лажна вест е како да ги истурите пердувите од перница низ прозорец, а да се згасне и демантира таа вест е како да се обидете истите пердуви да ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Француската полиција во градот Тулуз е во потрага по четворица осомничени за групно силување на 19-годишно девојче, кое било снимено и емитувано на Снепчет. ...
сите 2 | | | веќе видена

Холандските служби за итни случаи соопштија денеска дека десетици патници кои се разболеле на крузерот закотвен во Ротердам се задржани на бродот заради ...
сите 3 | | | веќе видена

Претставник на Црквата на Шведска призна дека графитите испишани врз локалната црква, кои вклучувале зборови како “џихад” и “убива”, не е прв случај на верска ...
| | веќе видена

Ова се исцелителските моќи на мачките: -Кога преде, мачката испушта вибрации кои значително го смируваат човечкиот мозок. -Луѓето кои имаат мачки како домашни ...
сите 4 | | | веќе видена

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто ги отфрли критиките на експертите при Обединетите нации за човекови права како пристрасни и ги обвини ...
сите 2 | | | веќе видена

* Без грицки – Еден од најголемите непријатели на витката линија се грицките, кои не мамат додека гледаме филм или ги користиме за да го залажеме гладот. Така ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа има 24 години, вајано тело, обликувано со мускулна маса и бујни облини. Речиси секојдневно постира фотографии на социјалните мрежи на кои ги покажува ...
сите 4 | | | веќе видена

Астрологијата нуди совети и за здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките предвидувања и совети, речиси секогаш сакаат ...
сите 3 | | | веќе видена

next