21 годишната светски позната манекенка , единствена со Даунов синдром зад себе има над 60 модни ревии , а пред себе големи планови. Заврши две кампањи со Алдо ...
сите 4 | | | веќе видена

Рачно напишаното писмо на Алберт Ајнштајн во кое тој предупредува на зголемувањето на национализам и антисемитизм во Германија во 20-те години од минатиот век, ...
сите 15 | | | веќе видена

Разговорите за брак, деца и расправиите во врската се она што непрестајно го слушате, а вие не можете да се пронајдете во него. Да бидеш единствена сингл ...
сите 3 | | | веќе видена

13 коњи останале отсечени од светот после изненадните снежни врнежи во Италија. Пасиштата за една ноќ се претвориле во ски стази, а на кутрите животни им се ...
| | веќе видена

На Редит се појави писмо од маж кој една вечер следел непозната жена, а од она што го напишал во објавата ќе ве полазат морници. "Одевме во спротивен правец ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата пејачка Емина Јаховиќ откако го финализираше крајот на бракот со Мустафа Сандал, од неодамна заплови во емотивна врска со турскиот милјардер Садетин ...
сите 12 | | | веќе видена

Овој месец, „Римел Лондон“ започна глобална кампања во име на 55 милиони жени во светот кои доживеале бјути сајбер-малтретирање.Една од четири жени има ...
сите 6 | | | веќе видена

Бизнисменот Милан Поповиќ поднесе пријава за семејно насилство против поп-пејачката Северина Којиќ поради мејлот што му го испратила. Милан и’ напиша на ...
сите 5 | | | веќе видена

Марк Дејвид Чепмен, убиецот на Џон Ленон, на кој во август судот за помилување по десетти пат го одби неговото барање за пуштање на условна слобода, конечно ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако никогаш не потврдил, принцот Чарлс пред Дајана и Камила имал многу авантури и љубовни афери.Една од поинтересните љубовни врски на членот на најпознатото ...
сите 21 | | | веќе видена

next