Некои од хороскопските знаци имаат потешкотии во наоѓање на љубовен партнер, само поради тоа што имаат специфичен карактер кој ги заробува. Бик Тие ќе направат ...
сите 2 | | | веќе видена

Бандитите налетаа на примерок од генерација која не знаела за цвикање пред соочување со проблеми и коркачи како нив кои само глумат дека се опасни момци. 
сите 6 | | | веќе видена

Братството при храмот “Рождество на Пресвета Богородица” во Скопје, со благослов на неговото блаженство архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, ги ...
сите 11 | | | веќе видена

За венчаницата на Меган Маркл почна да се зборува многу пред кралската венчавка. Јавноста со месеци ја интересираше кој ќе ја дизајнира венчаницата и каков ќе ...
сите 21 | | | веќе видена

 Работен ден со коктел во рака покрај базен, вкусен оброк и СПА третман, плус фоткање на истото, кој би можел да одолее? Барањето на работата од соништата ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога станува збор за фризура со заплетување, потплетување, подврзување и други видови на „плетенки“ како фризерски дизајн, Фарух Шамуратов е вистински уметник.
сите 3 | | | веќе видена

Колумбиската актерка Ајлин Морено ги покажала на сите докази дека нејзиното момче крвнички ја претепало. Таа зборувала за кошмарот кој го проживеала со Гарсија ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако било кога сте се запрашале дали успехот може да биде препишан на ѕвездите, одговорот е потврден. Најуспешните луѓе насекаде на светот, родени се токму во ...
сите 17 | | | веќе видена

Повторно станува збор за пластичната хирургија. Таа се заканува да прерасне во еден од водечките драмски проблеми на нашето време. Зошто убави млади девојки и ...
сите 6 | | | веќе видена

Тие четките кои претходно ги наквасиле во боја ги лепат на нивните стомаци и застануваат пред платно по што очекуваат уметникот да почне со креирањето. Чекаа ...
| | веќе видена

Целото внимание во Европа е посветено на Париз, Рим и останатите европски престолнини. Иако сите тие градови се доста возбудливи, сепак многу други градови кои ...
сите 3 | | | веќе видена

32-годишниот Андреј Деменков, син на руски тајкун, брутално ја претепал, а потоа и ја убил ескорт девојката и актерка во филмови за возрасни, 21-годишната Олга ...
сите 11 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Арсенал, Јан Рајт верува дека причината за заморот на Хари Кејн е бебето кое што го добија со неговата сопруга неодамна. Рајт тврди ...
сите 3 | | | веќе видена

Станува збор за: Овен Припадниците на овој знак се болно посесивни и сакаат на партнерот да му ја одземат целата слобода. Често се вљубуваат во оние кои тешко ...
сите 4 | | | веќе видена

Веа Лаулу од Хаваи откако се омажи за својата долгогодишна љубов Мана на слатка церемонија направи несекојдневна ситуација од која останаа сите зачудени. По ...
сите 4 | | | веќе видена

next