Девојката прв пат пробала сланина за појадок и ја објави фотографијата на социјалните медиуми со воодушевување. Таа го посетила и Старбакс и се фотографирала ...
сите 15 | | | веќе видена

Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој ...
сите 5 | | | веќе видена

Гладна поларна мечка стигна до една од најсмртоносните машини на овој свет, во потрага по храна - руската подморница која пренесува нуклеарни проектили. ...
сите 8 | | | веќе видена

На американскиот нобеловец Џејмс Вотсон, кој ја открил структурата на ДНК, му се одземени почесните титули откако во новиот документарен филм покажал дека сѐ ...
сите 14 | | | веќе видена

Австралиската водителка Саманта Хитвуд поради нејзиниот начин на облекување предизвика лавина коментари и исмевања од страна на обожавателите на социјалните ...
сите 3 | | | веќе видена

Јапонија е најпаметната нација во светот, а по неа следи Швајцарија, наведува британскиот портал “Vouchercloud”. Основните фактори на кој се заснова рејтингот ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако летечките дронови во последно време се во голема експанзија, постојат места на планетава во кои воопшто не знаат за овие мали технолошки уреди. Брендон ...
сите 7 | | | веќе видена

Ко-основачката на најголемата порнографска страна во Јужна Кореја е осудена на четири години затвор поради дистрибуција на несоодветна содржина. Имено, ...
сите 10 | | | веќе видена

Антартикот во поново време останува годишно без 252 милијарди метрички тони мраз, а тоа не е единствената лоша вест. Антартикот останува без мраз и тој процес ...
сите 3 | | | веќе видена

Младата гимнастичарка, за која медиумите пишуваа пред неколку месеци поради совршената точка со движењата на Мајкл Џексон, денес е повторно во центарот на ...
сите 5 | | | веќе видена

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно момче (14) од Бразил снимил необична појава додека патувал со родителите на фарма кај своите дедо и баба.Возејќи се во автомобил, забележал црни точки на ...
сите 11 | | | веќе видена

next