На денешен ден, 1980 година, е роден легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо Гаучо. Роналдињо е роден во Порто Алегре. Неговата мајка била продавачка, иако ...
сите 5 | | | веќе видена

Легендарниот поранешен фудбалер на Арсенал, Пол Мерсон ја отвори душата во популарната емисија „Хероите на Хари“ која се одржува на каналот „ИТВ“. Мерсон ...
сите 2 | | | веќе видена

Холандската манекенка, 18-годишната Ивана Смит, чие безживотно тело било пронајдено по дива свингерска забава во Куала Лумпур, била мртва пред падот од ...
сите 21 | | | веќе видена

Лила Стојановска ја доби наградата за најдобра инфлуенсерка на доделувањето на наградите на магазинот „Стори“. Таа пред присутните на гала забавата во хотелот ...
сите 14 | | | веќе видена

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и татко на психоанализата, ни остави генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив, тука е и лекцијата која ...
сите 2 | | | веќе видена

“Porn Block ” е обид на британските власти да го сопрат гледањето на порно филмови на Британците помлади од 18 години. Од 1-ви април Велика Британија ќе стане ...
сите 7 | | | веќе видена

Туристите кои го посетуваат Тајланд можат да доживеат незаборавно искуство јавајќи слон, кој е нивното национално животно и Тајланѓаните се многу горди на ...
сите 5 | | | веќе видена

Фотографија на мајка и ќерка во пилотската кабина на авион на компанијата „Делта“ се прошири на интернет, откако била снимена од еден патник. Капетанката Венди ...
сите 7 | | | веќе видена

Издавачкиот центар „Тим-прес“ од Загреб, во еден том ги објави романите „Времето на козите“ и „Враќањето на козите“ на Луан Старова. Култниот роман на академик ...
сите 10 | | | веќе видена

next