Некогаш е потребен само убав збор, убава мисла, убаво дело за да ве направи среќни. Не се потребни многу пари, скап накит, бесни автомобили, огромни палати или ...
сите 6 | | | веќе видена

 На сите им е јасно дека животот станува поразличен откако семејството ќе се прошири со деца. Но, никој не знае како навистина изгледа тоа сè додека не го ...
сите 3 | | | веќе видена

Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. ...
сите 6 | | | веќе видена

Фолк-ѕвездата Лепа Брена на естрадта важи за едена од оние кои не сакаат многу алкохол. Но, открила таа и нејзе и’ се случило да претера со алкохол, па за Блиц ...
сите 3 | | | веќе видена

За потегот на еден бизнисмен се зборува и ден денес, а верувале или не, кој и да го спомне има само зборови на пофалби. Овој богаташ својата ќерка ја омажил ...
сите 4 | | | веќе видена

Видеото кое доаѓа од англиски Брентвуд е доказ како сообраќајните правила и прописи не само што мора да важат за сите, туку дека и прекршувањето на истите си ...
| | веќе видена

Сите кои сакаат побрзо и поефикасно да се расонат и освежат наутро, веднаш посегнуваат по кафето како задолжителен утрински напиток. Сепак, ако сакате да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Јоаникиј Велики Црквата ретко дава некому назив Велик. А кога свеста на соборната личност, ...
сите 26 | | | веќе видена

Брчките на лицето и седата коса не се единствените знаци што ги откриваат годините. Ни вагината не е имуна на стареење, а ова се промените низ кои поминува таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Бизарни чевли направени од човечка кожа се дело на канадските дизјанери Роуз Далтон и Стив Рај Баскарн, кој веќе го шокираа светот со нивни колекции и мрачни ...
сите 28 | | | веќе видена

Пробајте да го избегнете влијанието на ретроградниот Меркур. Тоа нема да им оди од рака на сите хороскопски знаци. Прочитајте што ни носи хороскопот за време ...
сите 3 | | | веќе видена

next