Дури осум лица, на возраст од 16 до 44 години беа пронајдени мртви во различни куќи на една фарма за марихуана во американската сојузна држава Охајо, по што е ...
сите 6 | | | веќе видена

Ирската пратеничка Рут Копингер среде заседанието на Парламентот од ракавот извади чипкаста танга, со што сакала да укаже на проблемот со силуваните девојчиња. ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако никогаш не потврдил, принцот Чарлс пред Дајана и Камила имал многу авантури и љубовни афери.Една од поинтересните љубовни врски на членот на најпознатото ...
сите 21 | | | веќе видена

Мало дете падна од велосипед: Кога ќе видите кој му доаѓа на помош, ќе останете без зборови Дете пребрзо возело велосипед по што паднало на трева. Фала му на ...
сите 7 | | | веќе видена

Една Кинеска имаше голема среќа штом остана жива кога тротоарот едноставно исчезна пред нејзините нозе. Дупката која наеднаш се отвори беше длабока околу 3 ...
сите 2 | | | веќе видена

Павел Виктор е 64 годишен професор по физика во украинскиот град Одеса, кој своите предавања и експерименти ги снима на Јутјуб каналот. Веќе пет години своите ...
сите 2 | | | веќе видена

Рачно напишаното писмо на Алберт Ајнштајн во кое тој предупредува на зголемувањето на национализам и антисемитизм во Германија во 20-те години од минатиот век, ...
сите 12 | | | веќе видена

Луѓето се склони обликот на телото на непозната личност да го поврзат со особините на личноста. Првите впечатоци кои ги стекнуваме при запознавањето со ...
сите 2 | | | веќе видена

Лариса Рикелме е жив доказ дека случувањата на трибините често можат да бидат поинтересни од самите натпревари. Оваа згодна Парагвајка го освоила светот со ...
сите 2 | | | веќе видена

Триесетипетгодишна туристка од Германија посакала да сними незаборавно селфи на „Крајот на светот“, во националниот парк „Хортон Плејнс“ во Шри Ланка. Таа во ...
сите 2 | | | веќе видена

 Уште во 26-тата недела од бременоста чувствувала дека нешто не е во ред, но докторите биле глуви за нејзините поплаки. Криси Вотсон (20) е млада жена чие ...
сите 2 | | | веќе видена

next