Српската пејачка Наташа Беквалац пред судот во Белград дала исказ за кривичната пријава за семејно насилство, што ја поднела против сопругот Лука Лазукиќ. ...
сите 15 | | | веќе видена

Во продолжение прочитајте што се случува во вашето тело ако не се наспиете доволно. Мозокот работи послабо – Недостатокот на сон го намалува дотокот на крв во ...
сите 7 | | | веќе видена

ЦИВИЛ Медиа: Кое е вашето мислење за прашањата околу референдумот и состојбите пред истиот? Муслиу: Референдумот е кулминација на една повеќегодишна ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје Мериот хотел ја продолжува својата соработка со СОС Детско село преку проектот “You eat, we give”, каде што со секое купено главно јадење во текот на ...
сите 23 | | | веќе видена

Шест години затвор за деца и воспитно-поправен дом за малолетници добија трите деца од Велес, кои пролетоска нападнаа јапонски туристи. Ова е првостепената ...
сите 3 | | | веќе видена

Веројатно и вие сте еден од голем број луѓе кои во фиоката под рерната држат мрсна хартија, фолија, капаци или калапи за мафини. Но без оглед за што и да ја ...
| | веќе видена

 Замислете да се капете во мермерна када со поглед на Менхетен или пак да пиете шампањ во вашето џакузи на тераса. Реновиран стан од 726 метри квадратни метри ...
сите 3 | | | веќе видена

Причината за судирот би можела да биде чадот од гумите и ѓубрето кои биле запалени под надвозникот. Полските власти објавиле дека 35-годишен возач настрадал и ...
сите 6 | | | веќе видена

За разлика од западноевропските земји каде сообраќајната култура е на завидно ниво, во балканскиот регион нервозни возачи кои секогаш се спремни за расправија ...
| | веќе видена

next