После еден инцидент, жената почнала да се сомнева дека нејзиниот сопруг е зависен од секс и дека има проблем. Имено, таа и сопругот имале секс 10 пати на ден, ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што пишува весникот “Српски телеграф”, победничката на „Задруга“  добивала заканувачки пораки од еден моќен српски политичар. „Кристина не реагира на ...
сите 2 | | | веќе видена

Масовните протести организирани од црквата ја спречија грузиската влада да го донесе законот за легализација на одгледувањето канабис во медицински цели. ...
сите 19 | | | веќе видена

Факторите кои влијаат на должината на животниот век помеѓу тоа е и тоа што тие помалку пушат од што мажите. Имаат помали проблеми со тежината и пиењето…Се ...
сите 7 | | | веќе видена

Coober Pedy се наоѓа на југот на Австралија, Основан е во 1915 година кога таму биле откриени рудници на опал. Но поради тоа што било премногу топло, луѓето ...
сите 3 | | | веќе видена

Пеги Харис од Вернон, Тексас (САД), се омажила за своето момче Били во далечната 1944 година. Тие уживале во бракот само 6 недели бидејќи Били бил регрутиран ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајка од Макарска, Хрватска, била повика од професорите да патува до Прага за да си го земе синот кој се опијанил на матурската екскурзија. Како што пишува ...
сите 4 | | | веќе видена

Колку знаете за плакот што се создава на забите на децата и што треба да преземете за темелно да го отстраните? Ексклузивниот застапник за линијата „лакалут“, ...
сите 6 | | | веќе видена

Ванда Барзи, Американска која со сопругот Брајан Дејвид Мичел во 2002. година ја киднапирала 14-годишната Елизабет Смарт од Јута, денес, на запрепастување на ...
сите 2 | | | веќе видена

8+2=16106 делува потполно нелогично и невозможно. Но ако ја разбиете шифрата, на добар пат сте целата равенка да ја решите во неколку секунди. Решението ...
сите 2 | | | веќе видена

Станува збор за: Овен Припадниците на овој знак се болно посесивни и сакаат на партнерот да му ја одземат целата слобода. Често се вљубуваат во оние кои тешко ...
сите 7 | | | веќе видена

next