Британската полиција пронашла дрога, тутун и мобилни телефони кои некој се обидел да ги прошверцува во мртви стаорци до затвор на југот на Англија. Предметите ...
сите 4 | | | веќе видена

Атрактивната Јована се фотографирала во кабината за пресоблекување и во таа прилика непланирано покажала дека не носи гаќички. Во описот на фотката напишала ...
сите 2 | | | веќе видена

Дијамантскиот тајкун Нирав Моди, чии дијаманти некогаш ги краселе ѕвездите од Боливуд до Холивуд, е уапсен во вторникот во Лондон, повеќе од една година откако ...
сите 8 | | | веќе видена

Ѕвездата на филмовите "Harry Potter", Роби Колтрејн кој го толкуваше најсаканиот лик во овој магичен универзум-Хагрид, за првпат се појави во јавност во ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако веќе неколкупати (официјално и неофицијално) е прогласена за највлијателна светска трендсетерка, Ким Кардашијан Вест овој пат е обвинета за копирање на ...
сите 10 | | | веќе видена

Саша Ковачевиќ беше гостинот во вчерашната „Еден на Еден“. Српскиот пејач, кој секогаш е одлично пречекан од македонската публика, во неделната епизода ...
сите 16 | | | веќе видена

Рускиот турист Андреј Жестков е приведен на аеродром на индонзискиот остров Бали зошто се обидел да ја напушти земјата со дрогиран орангутан во куферот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Подобро е дете да се качи на кров отколку да го мине детството под покрив, поентира архитектот Такахару Тезука порачувајќи дека на денешните деца им е потребна ...
| | веќе видена

next