Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од улогата во најпопуларната серија последните години „Игра на тронови“. Кларк која го ...
сите 9 | | | веќе видена

Синоќа во Њујорк се одржа The Diamond Ball, хуманитарниот настан кој веќе четири години се одржува во склоп на модната недела во Њујорк, а целата свеченост е ...
сите 2 | | | веќе видена

 Сагата од неверства на Тристан Томпсон изгледа продолжува, само неколку месеци по раѓањето на неговата ќерка со Клое. Тристан Томпсон повторно беше уловен од ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубов и страст – Алан Мекфадијен е фотограф од Шкотска. Тој се занимава со фотографирање на диви животни. За да направи совршени фотографии му требале 6 ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку вие успеете брзо да ги пронајдете сите лица, тогаш може да се пофалите со исклучителен талент за детектирање на детали. Тоа пак покажува дека мозокот ...
сите 2 | | | веќе видена

За Европската унија питката вода ни под разно не е општо човечко прави и гарантирано општествено добро на сите нејзини жители. Одборот за заштита на човечката ...
сите 2 | | | веќе видена

“Мојот син се играше во тревникот и одеднаш кучето полета на него. Навистина мислев дека ќе го изеде детето”, вели неговиот татко. Но, набрзо сфатил за што се ...
сите 2 | | | веќе видена

Балканската старлета Сараја Вучелиќ се најде на мета на манијак, кој го злоупотребува нејзиното име и се претставува како неа, под лажен број на телефон. ...
| | веќе видена

Роботите најдоцна до 2025. година ќе вршат 52 проценти од постоечките работи, речиси двојно повеќе од денес, покажало истражувањето на Светскиот економски ...
сите 26 | | | веќе видена

next