Алцхајмеровата болест може донекаде да се ублажи ако се открие на време, но не е лесно да се препознаат симптомите, а тоа сега може драстично да се промени. Во ...
сите 4 | | | веќе видена

Ѕвездите порачуваат дека овој знак денес има најмногу можност да привлече изобилство и магија на љубовта. Мили Лавови, партнерот и вие денес сте „луди“ од ...
сите 2 | | | веќе видена

Малтешкиот свештеник Џон Султан предизвика контроверзии и гнев кај своите сонародници, кога тој на улица во градот Зебуг, стоејќи во „порше“ со отворен кров ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Британската здравствена агенција спровела студија во која се покажало дека тие многу лошо влијаат врз развојот на растенијата, но и врз здравјето на луѓето.Во ...
сите 2 | | | веќе видена

За кои продукти велиме дека се рафинирани? Тоа се сите оние намирници на кои во процесот на преработка им се одземени нутритивните вредности и влакна. Белото ...
сите 8 | | | веќе видена

Во време кога поголем дел од овошјето се подготвува за зимски сон, едно од нив влегува во својата сезона. Тоа се мушмулите. Есента е време за нив. Тие се ...
сите 8 | | | веќе видена

HBO вчера соопшти дека емитување на последната, 8 сезона ќе започне во април 2019 година. Ќе гледаме само шест епизоди (што и порано беше најавувано), а целиот ...
сите 6 | | | веќе видена

 „Може да имате бајка, дури и без принц. Ова е мојата свадба од соништата - само без принцот Шармантен“, вели 40-годишната Лаура. е 40-годишен фитнес ...
| | веќе видена

Холи Варланд е 27-годишна девојка од Австралија која умира. Таа боледува од мускулна дистрофија "Limb-girdle", болест која предизвикува изумирање на сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако Илон Маск мораше да ја напушти функцијата претседател на управата на „Тесла“, неговото место го зазеде Робин Денхолм пред која што сега е исклучително ...
сите 21 | | | веќе видена

 Се сеќавате на во овалната канцеларија во Белата куќа и игра стриптиз само за очите на раперот T.I? Веруваме во вашиот потврден одговор. Мелани Марден е ...
сите 2 | | | веќе видена

next