Насилството во врските воопшто не е ретко, било да се работи за физичко или психолошко насилство. Доколку забележувате дека нешто не е во ред со другата ...
сите 17 | | | веќе видена

 Понекогаш традициите се прифаќаат без да се прашува што означуваат и од каде точно потекнуваат. Кога се во прашање венчавките во православните цркви во ...
сите 2 | | | веќе видена

 Со бременоста, очекувано дека телото се менува на начини на кои не сте ни помислувале дека се можни. Но, она што можеби не го очекувате е дека промените не ...
сите 4 | | | веќе видена

Со својот грациозен шарм, раскошна насмевка и гламурозен фустан кој бил шиен цели 280 часа, Пенелопе Круз ја освои иницијалната атмосфера на овогодинешната ...
сите 5 | | | веќе видена

Предреферендумската кампања, формална и неформална, низ сето изобилство и шаренило од медиуми, напросто вреска од слободата на изразување. Дали така ќе биде и ...
| | веќе видена

Не е некоја голема тајна за многумина дека веќе потпишаниот Договор за решение на грчко-македонскиот спор за името Македонија е „скоцкан“ (Зоран Димитровски) ...
сите 6 | | | веќе видена

Во „Задруга2“ деновиве наголемо се „шушка“ де престојуваат повеќе мажи кои се наклонети кон сопствениот пол. Оваа тема ја започнаа „задругарите“ минатата ноќ, ...
сите 3 | | | веќе видена

Не можеме да кажеме дека живееме во економски стабилна земја, но, ако ништо друго, Балканците научија да се справат на различни начини за време на овие тешки и ...
сите 7 | | | веќе видена

 Дали во последно време се чувствувате како меморијата да ви станала слаба страна, иако претходно не било така? Не паничете, не значи дека е нешто страшно, а ...
сите 3 | | | веќе видена

next